okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.79%
Bitcoin
69.097,87 USDT
eth
ETH
0.34%
Ethereum
3.740,62 USDT
bch
BCH
-0.53%
Bitcoin Cash
492,21 USDT
xrp
XRP
0.79%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.22%
Litecoin
84,81 USDT
bnb
BNB
0.1%
Binance Coin
600,89 USDT
sol
SOL
-0.32%
Solana
167,15 USDT
avax
AVAX
0.25%
Avalanche
38,11 USDT
ada
ADA
0.13%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.56%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
3.31%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.47%
Shiba Inu
0,00 USDT

Rusya SWIFT’in alternatifini kriptoda buldu!

Rusya kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya ulusarası yaptırımlar sonucu SWIFT sisteminden çıkarıldı. Ülke çözümü kriptoda buldu. Detaylar haberimizde.

Rusya SWIFT’in alternatifini kriptoda buldu!

Rusya bu yılın başlarında Ukrayna’yı işgal ettikten sonra büyük bir uluslararası tepki ile karşılaştı. Özellikle ABD ve Avrupa Birliği Rusya’yı ekonomik olarak darboğazda bırakarak kararından vazgeçirmeye çalıştı.

Büyük yaptırımlarla karşı karşıya kalan Rusya için en önemli engellerden biri de SWIFT’ten çıkarılması oldu. Bu dönem içerisinde savaş şartları nedeniyle gerek Rusya’da gerekse Ukrayna’da kripto para kullanım oranı arttı.

rusya kripto para

Rus bankaları, Rusya-Ukrayna savaşına tepki olarak Batılı ülkelerin uyguladığı yaptırımlar sayesinde geçtiğimiz şubat ayında SWIFT sisteminden çıkarılmıştı. O zamandan beri Moskova, dış ticaret işlemlerini korumak için SWIFT’e alternatif bir finansal ödeme sistemi aramaya çalışıyor.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Rusya SWIFT’ten çıkarılmasının olası etkilerini önlemek adına çareyi kripto paraların alt yapısında buldu. Bir devlet kuruluşu olan Rostec Group, küresel SWIFT sisteminin yerini alabilecek uluslararası ödemeler için dijital bir sistem başlatmak amacıyla bir blok zinciri platformu geliştirdi.

Dijital sistem, Rusya’nın ithalatlarını USD yerine ulusal para birimi ruble ile ödemesine izin verecek. Yeni sistem aynı zamanda yabancı ülkelerin Rusya’dan yapacakları ithalatları kendi ulusal para birimleri ile ödemelerine de olanak tanıyacak.

Rostec yaptığı açıklamada, CELLS adı verilen uluslararası ödeme sisteminin geliştirildiği blok zinciri platformunun, Rostec Grubuna bağlı olan Novosibirsk Yazılım Sistemleri Enstitüsü (NIPS) tarafından geliştirildiği belirtti.

İlgili: Blok zincir teknolojisi nedir?

Rusya’nın bu adımı kripto para birimlerinin arkasındaki teknolojinin önemini bir kez daha ortaya koymuş oldu. Kripto para birimleri volatil yapısından bağımsız olarak gelecek için büyük bir dönüşüme öncülük etmeye devam ediyor.

Kaynak

 

 

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.