1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Milyarderler Bitcoin için sıraya girdi, işte o isimler!

Milyarderler Bitcoin için sıraya girdi, işte o isimler!

Milyarderler Bitcoin için sıraya girdi, işte o isimler!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasası Elon Musk’tan aradığı yatırımı alamadı ama dünyadaki tek milyarder Musk değil. Milyarder iş insanları Bitcoin’e yatırım yapabileceklerini açıkladılar.

Milyarderler Bitcoin için sıraya girdi, işte o isimler!

Carl Icahn

Aktivist yatırımcı Carl Icahn, kripto para birimine “büyük” girmekle ilgileniyor ve sonunda alternatif bir para birimine 1 milyar dolardan fazla para koyabilir.

Icahn henüz herhangi bir kripto para birimi satın almamış olsa da, milyarder yatırımcı bir röportajda fırsatların nerede olduğunu belirlemek için Bitcoin, Ethereum ve kripto para birimi sektörünü bir bütün olarak incelediğini söyledi. Alternatif para birimleri, ekonomideki enflasyonun doğal bir tezahürü olarak popülerlik kazandığını ifade eden Icahn, sözlerini şöyle sürdürdü;

Peki, doların değeri nedir? Doların tek değeri, vergi ödemek için kullanabilmenizdir. Bütün olarak bu işe [kripto alanına] nasıl dahil olabileceğime bakıyorum

 

Kim Jung-ju

Nexon’un arkasındaki milyarder Kim Jung-ju çalkantılı bir ay geçiriyor.

53 yaşındaki Kim Jung-ju, dijital para birimlerinin hevesli bir destekçisi ve son yıllarda kripto para borsaları satın alıyor. Nexon ayrıca geçen ay 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

Nexon, Bitcoin’i satın almadan önce Kim Jung-ju’nun ana şirketi NXC, 2017’de Güney Kore’deki bir kripto borsası olan Korbit’in yüzde 65’ini kaptı.

Ertesi yıl, NXC’nin Avrupa’daki yan kuruluşu başka bir kripto para borsası, Lüksemburg merkezli Bitstamp’ı satın aldı.

Bu yılın başlarında yerel basında çıkan haberlere göre Kim, Güney Kore’nin en büyük sanal para borsalarından biri olan Bithumb’u satın almak için de istekliydi.

 

 

Canlı BTC fiyatı: $ 22,929.14

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: