1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Binance CEO’sundan yatırımcılara Elon Musk uyarısı!

Binance CEO’sundan yatırımcılara Elon Musk uyarısı!

Binance CEO’sundan yatırımcılara Elon Musk uyarısı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance CEO’su Zhao, yatırımcıları Elon Musk’a karşı uyardı. Detaylar haberimizde.

Binance CEO’sundan yatırımcılara Elon Musk uyarısı

Elon Musk, sosyal medya paylaşımları ile piyasayı etkilemeye devam ediyor. Kripto paraların en fazla eleştiri alan noktalarından bir aşırı dalgalı yapısı ve spekülatif hareketlerden fazla etkilenmesi. Elon’un tweetleri bunu ortaya koyuyor.

Attığı her tweet sosyal medyada gündem oluyor. Yatırımcılar Elon’un tweetlerinin ardından piyasada paniğe kapılıyor ve bu da kripto para piyasasını olumsuz etkiliyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Binance CEO’su Changpeng Zhao, yatırımcılara bu konuda uyarılarda bulundu. Zhao, zengin insanların tweetlerine göre işlem yapan kripto yatırımcılarını uyardı. Zhao zengin insanların, başka zenginlerin tweetlerine göre işlem yaptıkları için zengin olmadıklarını ifade etti.

https://twitter.com/cz_binance/status/1401063355398324228

Bu uyarı, kripto yatırımcılarına, aslında isim vermeden Elon Musk’ın spekülatif hareketlerine karşı bir uyarı niteliği taşıyor. Binance CEO’su yatırımcılara, zengin bir insanın rastgele attığı tweetlere göre yatırımlarınızı yönlendirirseniz zengin olamazsınız diyerek yatırımcıları FUD’a karşı uyardı.

Kripto piyasasına getirdiği açılımlarla çok sevilen Elon Musk son dönemlerde attığı admlarla kripto piyasasında nefret objesi haline geldi. Musk önce Tesla’nın Bitcoin’le satışını askıya aldı. Ardından Bitcoin ile ilgili kırık kalp emojisi içeren bir tweet attı.

Kurumsal yatırımcılar bu spekülatif hareketlerden fazla etkilenmese de kripto piyasasında profesyonel olmayan yatırımcılar atılan tweetlerden etkileniyor. Uzmanlar ise yatırımcıların kripto piyasasını teknik analizlere göre takip etmesi konusunda uyarıyor.

Kaynak

Etiketler: