Loading...
btc
BTC
0.71%
Bitcoin
67.134,01 USDT
eth
ETH
0.43%
Ethereum
3.518,87 USDT
bch
BCH
1.39%
Bitcoin Cash
396,74 USDT
xrp
XRP
4.13%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0%
Litecoin
73,40 USDT
bnb
BNB
0.17%
Binance Coin
594,40 USDT
sol
SOL
2.9%
Solana
174,03 USDT
avax
AVAX
3.08%
Avalanche
29,03 USDT
ada
ADA
-0.26%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
6,34 USDT
doge
DOGE
7.06%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.06%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Her olasılığı değerlendirmek lazım: Bu Bitcoin raporu önemli!

Her olasılığı değerlendirmek lazım: Bu Bitcoin raporu önemli!

bitcoin rapor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

JP Morgan analistinden Bitcoin yatırımcılarını tedirgin eden açıklamalar. Analiste göre tehlike henüz geçmiş değil ve Bitcoin’de düzeltme devam edebilir!


Bitcoin’de düzeltme devam edebilir!

Bitcoin 14 Nisan’da tüm zamanların rekorunu gördükten sonra düşüş trendine girdi. Mayıs ayının son haftasında ise 30 bin dolar bandına kadar geriledi. Bitcoin Haziran ayında kısmen de olsa bir artış trendinde ancak Bitcoin boğaları düşüş trendini tersine çevirmekte zorlanıyor. Bitcoin 40 bin dolarlık direnç hattını kıramıyor.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin günlük fiyatları, 50, 100 ve 200 dönemlik hareketli ortalama (MA) seviyelerindeki değişimi görüyoruz.

Bitcoin raporu Her olasılığı değerlendirmek lazım: Bu Bitcoin raporu önemli!

Bitcoin fiyatlarının hafızası konumunda olan hareketli ortalama seviyelerinde eğim negatife döndü. Hareketli ortalama (MA) seviyelerindeki trendi takip ettiğimizde yukarıdaki grafikte tahminen Haziran ayının ortalarında 200 MA, 50MA’yı keserek üste çıkacak. Bu kesişim literatürde death cross (ölüm kesişimi) olarak adlandırılıyor. Death cross’u bir iklim değişimi olarak görebiliriz. Yani boğa sezonunun sonu ve ayı sezonunun başlangıcı.

Lütfen Bkz: Bitcoin yatırımcıları! Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’den mükemmel haberler var.

JP Morgan tarafından kaleme alınan raporda ise volatilitedeki konjonktürel değişime dikkat çekiliyor. JP Morgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin fiyatlarında istikrarın henüz sağlanmadığını ve yeni bir düzeltmenin ardından ancak istikrar süreci yaşanabileceğini ileri sürüyor.

Panigirtzoglou’a göre Bitcoin, 2020 yaz dönemi volatilite seviyesi olan x2 düzeyine geriliyor. JP Morgan analisti, orta vadede Bitcoin için uygun fiyat aralığının 24,000-36,000 dolar arası olduğunu iddia ediyor.

Sonuç olarak analistler ikiye ayrılmış durumda: Kimi analistler Bitcoin’de dibin görüldüğünü ve en kötüsünün yaşandığını ileri sürüyor. Kimi analistler de Bitcoin’deki düzeltmenin 20 bin dolar seviyesine kadar devam edebileceğini düşünüyor. Her iki grubun da güçlü argümanları var. Kararı Bitcoin yatırımcılarının bizzat kendileri vermeleri gerekiyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.