1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bu metriğe göre, Bitcoin fiyatı yeni zirveye hazırlanıyor!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bu metriğe göre, Bitcoin fiyatı yeni zirveye hazırlanıyor!

Bu metriğe göre, Bitcoin fiyatı yeni zirveye hazırlanıyor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geçmişte pek çok kez güvenilir sinyaller veren bir metrik, Bitcoin fiyatı için yeni bir zirveye işaret ediyor!

Bitcoin fiyatı için yükseliş sinyalleri!

Popüler bir piyasa analistine göre, yakında gerçekleşmesi beklenen, hareketli ortalamalara dayanan bir teknik sinyal genel olarak piyasalarda yükseliş havasının devam edeceğine işaret ediyor.

Aynı zamanda tarihsel olarak doğru sonuçlar verdiği kabul edilen bu metrik, Bitcoin fiyatı için heyecan verici, yeni bir döngüye dair ipuçları veriyor.

Yani analiste göre, bir ayda %50’den fazla değer kaybeden Bitcoin için hala bir umut ışığı var!

Bitcoin fiyatı yükseliş işaretleri artıyor!

Bitcoin fiyatı yükseliş için hazır mı?

Lower lows (bir öncekine göre daha düşük dipler) oluşturan BTC fiyatı, klasik bir boğa bayrağı oluşturduğu için yeniden yükseliş işaretleri veriyor olabilir.

Nitekim perşembe günü, Pi Cycle Top indikatörünün yaratıcısı Philip Swift’in de söylediği gibi birçok analist, bu yıl hala Bitcoin fiyatının yeni bir zirve görebileceğini tahmin ediyor.

Philip Swift’a göre, Pi Cycle Top indikatörü, piyasada zirvenin yakın olabileceğini gösteriyor:

Pi Cycle Top, muhtemel zirveleri belirlemek için iki hareketli ortalama kullanır: 111 günlük ve 350 günlük ortalama. Yani Gösterge, standart sapması 2 olan 350 1-günlük hareketli ortalamadan ve Bitcoin fiyat grafiğinde 111 1-günlük basit hareketli ortalamadan oluşuyor.

 

bitcoin fiyatı Bu metriğe göre, Bitcoin fiyatı yeni zirveye hazırlanıyor!

Teorik olarak, bu metrik (111 bir günlük hareketli ortalamanın 350 bir günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkması), Bitcoin’in son dokuz yıldaki yükseliş döngülerinin sonunu doğru bir şekilde tahmin etti.

Bu metrik, daha öncekilerde son derece doğru olduğunu kanıtladı ve mevcut koşullarda ise yine bu ortalamalar, piyasayı daha yukarılara taşıyacak bir boğa geçişi (bullish crossover) oluşturmaya hazırlanıyor.

Swift, Twitter’da  bu metrikle ilgili şunları söyledi:

“111 dma (turuncu çizgi) 350 dma x 2’nin (yeşil çizgi) altına hızla düşmeye devam ediyor. 

Bu, fiyat tekrar yükselmeye başladığında, önümüzdeki aylarda başka bir kesişme ve dolayısıyla da muhtemel bir zirve oluşturur… ki öyle olacağına inanıyorum.”

https://twitter.com/PositiveCrypto/status/1400476876808896518

 

Bu metrik, muhtemel bir deathcross ile birlikte önümüzdeki haftalarda daha kritik bir düşüş gelebileceğine dair korkular devam ederken; kısa vadede pozitif bir eğilime işaret ediyor.

Ancak Filbfilb olarak bilinen bir başka analist, geçen hafta BTCUSD için potansiyel fiyat hareketlerini şöyle açıkladı:

“Fiyat hareketi, genelde Bitcoin’in boğa piyasasında mı yoksa ayı piyasasında mı olduğunu gösteren çizgi olan 20 Haftalık Hareketli Ortalama’dan (WMA) biraz uzak. Bu nedenle Bitcoin için düşüş senaryosu devam ediyor.” 

“Bitcoin 30’larda yeterli talep bulursa, 20 WMA’nın direnç olarak hareket etmesini bekleyebiliriz. Daha düşük bir dip (lower low) ise, muhtemelen 20 bin doları veya %78.6’lık geri çekilmeyi muhtemel bir hedef haline getirecektir. Bu nedenle, önümüzdeki hafta yaşanacak fiyat hareketi son derece önemli.”

Her ne kadar Filfilb, Bitcoin için yeni bir dip tehlikesinin devam ettiğini ifade etse de çoğu analist, BTC’de 36.000$’da yerel bir dip oluştuğu konusunda hemfikir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: