Loading...
btc
BTC
0.3%
Bitcoin
66.241,10 USDT
eth
ETH
2.28%
Ethereum
3.561,22 USDT
bch
BCH
1.47%
Bitcoin Cash
429,08 USDT
xrp
XRP
1.7%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
1.56%
Litecoin
78,82 USDT
bnb
BNB
0.76%
Binance Coin
607,89 USDT
sol
SOL
1.03%
Solana
144,53 USDT
avax
AVAX
-0.26%
Avalanche
30,21 USDT
ada
ADA
-0.14%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.94%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.34%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.46%
Shiba Inu
0,00 USDT

Milyarder Ray Dalio’dan “mini bir Bitcoin” itirafı

Süper zenginlerin yatırım danışmanından Bitcoin hakkında övgü dolu sözler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Daha önce Bitcoin’e karşı duruşu ile bilinen milyarder Ray Dalio, portföyü ve BTC konusunda bir şeyi kabul etti. Öyle görünüyor ki milyarderin Bitcoin karşıtlığında bir değişim var.


Milyarder Ray Dalio’dan “mini bir Bitcoin” itirafı

Bridgewater Associates kurucusu ve milyarder Ray Dalio, Bitcoin karşısındaki sert duruşu ile biliniyordu. Ancak şimdi yaptığı açıklamada, yatırım portföyünde yer alan varlıklar arasında Bitcoin de olduğunu itiraf ediyor.

CNBC’nin Squawk Box programına 24 Mayıs’ta konuşan Dalio, Bitcoin’in son 10 yılda “inanılmaz şeyler başardığını” söylüyor. Sonuç olarak bu varlık konusunda görüşleri de değişti. Ayrıca Bitcoin’in, altın ve diğer varlıklar için bir alternatife dönüştüğünü de belirtiyor.

Dalio daha önce Bitcoin’e karşı çıkarken onun yüksek volatilitesine dikkat çekiyordu. Bundan dolayı da BTC’nin değer saklama aracı olamayacağını söylüyordu.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Dalio, şimdi ise şöyle diyor:

“Ben, Bitcoin’in son 11 yılda inanılmaz şeyler başardığını söylüyorum. BTC portföyümde mini bir yere sahip. Bence Bitcoin sevenler bununla çok fazla meşgul oluyor. Altın sevdalıları da altınla aynı şekilde. Bence bu amaca hizmet eden daha geniş bir varlık grubuna bakmanız gerekiyor.”

Bitcoin’in fiatın yerini alabilme özelliği

milyon dolarlık Bitcoin

Dalio bunlara ek olarak, Bitcoin’in fiat para birimlerinin yerini alabilecek yeni para biçimi haline gelmek için güç kazandığını da belirtiyor. Bitcoin’in bir değer saklama aracı görevi gören bir değişim aracı olarak hizmet etmek için iyi bir konumda olduğunu da ifade ediyor.

Bitcoin konusunda görüşünü değiştiren Dalio, lider kripto paranın “altın çeşitlendirici” olarak gelecekte zenginlik saklama aracı olabileceğini belirtiyor.

Yine de Dalio Bitcoin’in volatilitesinden dolayı çekinceleri de olduğunu belirtiyor. Özellikle de 2022 yılındaki dalgalanmasına dikkat çekiyor. Lider kripto para Bitcoin son 24 saatte 29,200 dolar civarında işlem görüyor. Buraya ise Kasım 2021’de gördüğü 69,000 dolar seviyesindeki yeni tüm zamanların en yüksek değerinden geldi.

İlgili – Ethereum fiyatı yeniden kritik destekte: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.