1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. IMF Başkanı’ndan kritik kripto para açıklaması!

IMF Başkanı’ndan kritik kripto para açıklaması!

IMF Başkanı’ndan kritik kripto para açıklaması!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, Terra (LUNA) çöküşü sonrası krtik bir kripto para açıklaması yaptı. Detaylar haberimizde.

IMF Başkanı’ndan kritik kripto para açıklaması!

Kripto para dünyasında Terra (LUNA) çöküşünün yankıları sürüyor. LUNA, sıfırlandıktan sonra piyasada bir güven bunalımı oluştu ve bu bunalım henüz aşılmış görünmüyor.

Terra yıkımının tetiklediği toplu satışların ardından geçen ay kripto değerinden 500 milyar doların üzerinde silindi. Bitcoin 30.000 doların altına düşerken birçok kripto para hala kırmızı renkte.

İlgili: Borsalardan Terra (LUNA) kararı!

Önemli kuruluşlardan kripto para karşıtı açıklamalar geliyor. G7 Ülkelerinin merkez bankası başkanları ve maliye bakanları Terra çöküşüne dikkat çekerek bir kripto para düzenlemesinin gelmesi gerektiğini belirten bir açıklama yapmıştı.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, bu açıklamalara katılmadığını ve bu noktada kripto ekosisteminden vazgeçmenin haksızlık olduğuna inandığını belirtti.  Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nun yıllık toplantısında konuşan Georgieva, TerraUST’ın başarısızlığının insanların tüm pazarı terk etmesinin nedeni olmaması gerektiğini söyledi.

Georgieva’ya göre kripto paralar, daha hızlı işlemler, daha ucuz ücretler ve daha fazla katılım sunduğu için küresel finansal sistemde çok önemli bir rol oynuyor. Georgieva yaptığı açıklamada, tüm kriptoların aynı olmadığını açıkladı.

“Tüm kripto paralar aynı durumla suçlanmamalı. Kripto para dünyası, hepimize daha hızlı hizmet, düşük maliyetler ve daha fazla katılım sunuyor. Bu yüzden elmalarla armutları karıştırmamak gerekiyor. Bu dünyanın önemini unutmamanızı rica ediyorum.”

Başkan konuşmasında, kripto paralar ile ilgili düzenlemelerin yapılması gerektiğine dikkat çekti ve bu düzenlemelerde öncelik verilmesi gereken iki şeyin sektöre ilişkin eğitim ve yatırımcıları korumak olması gerektiğini savundu.

Terra (LUNA), yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre, 0,00015 dolardan işlem görüyor. LUNA’nın piyasa değeri 1 milyar dolara geriledi.

İlgili: Terra (LUNA) nedir

Terra (LUNA) fiyat hareketleri (Aylık)

IMF Başkanı’ndan kritik kripto para açıklaması!

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: