Loading...
btc
BTC
-0.29%
Bitcoin
64.782,04 USDT
eth
ETH
-1.09%
Ethereum
3.521,74 USDT
bch
BCH
0.7%
Bitcoin Cash
391,68 USDT
xrp
XRP
-0.36%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.54%
Litecoin
74,17 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,30 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
134,47 USDT
avax
AVAX
2.79%
Avalanche
27,69 USDT
ada
ADA
-0.06%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-1.9%
Poladot
5,69 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.5%
Shiba Inu
0,00 USDT

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dan Bitcoin ve kripto piyasası durum değerlendirmesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kripto para ve Bitcoin piyasasındaki son gelişmeleri değerlendirdi. Ona göre mevcut piyasadaki durum, daha çok düzenleyici müdahalesi sonucu yaşanıyor. Açıklamanın ayrıntılarına bakalım.


MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dan Bitcoin ve kripto piyasası durum değerlendirmesi

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kısa süre önce @NorthmanTrader ile bir araya gelerek, kripto para piyasası da dahil bir dizi konuyu ele aldı. Konuşulan konular arasında son iki yıldaki ekonomik gelişmeler, makro fırtına sırasında yatırım stratejileri, Bitcoin’in volatilitesinin arkasındaki başlıca sebepler ve mevcut düzenleyici yönden gelen gelişmeler vardı.

Saylor, röportajın başından Covid-19’dan dolayı hükümetin artık daha fazla günlük yaşantımıza müdahale etmeye başladığını belirtti. Çünkü ona göre bu müdahale aynı zamanda serbest piyasayı da etkilemeye başladı.

İlgili – Bitcoin fiyatında 18,000 dolara çöküş sonrası ne olur? Güncel BTC teknik analizi

Saylor, pandeminin başlamasından bu yana ABD para arzının arttığını söyledi. Ona göre para arzı yüzde 40 oranında arttı. Bunu göz önünde bulunduran Saylor, para arzındaki artışa göre çeşitli varlık sınıfları ve endekslerinin performansını karşılaştırdı.

Saylor, iyi bir yatırımın para arzındaki artışı aşan bir yatırım olacağını belirtiyor. Bitcoin’in de röportajda daha önce bahsedilen tüm varlık sınıfları ve endeksleri arasında en iyisi olduğunu kaydediyor. Bahsedilen süre zarfında yüzde 180’in üzerinde artış kaydettiğine de dikkat çekiyor.

Kripto para regülasyonları

Bitcoin regülasyonları

Röportaj sırasında konuşulan bir başka önemli konu da mevcut kripto para regülasyonları ile ilgili atılan adımlar. Saylor’a göre Bitcoin menkul kıymet olarak sınıflandırılamaz. Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin kripto için düzenleyici bir çerçeve oluşturmaya çalışırken yapmakla meşgul oldukları bir şey.

İlgili – Bitcoin ve kripto para regülasyonları nedir? Regülasyonların kripto piyasalar üzerindeki etkileri

Saylor’a göre Bitcoin’in menkul kıymet olarak sınıflandırılamamasının nedeni, Bitcoin’in arkasında onu çıkaran birisinin olmamasıdır. CEO’ya göre bir emtia ile menkul kıymet arasındaki temel farklardan biri, bir emtianın çıkaranının olmaması ve bir menkul kıymetin olmasıdır.

Ayrıca Saylor, madencilik ödülleri, arz, blok boyutu vb. gibi Bitcoin için tüm metriklerin belirlendiğini ve ortaya çıkmasından bu yana çekirdek BTC ağında herhangi bir değişiklik olmadığını da sözlerine ekledi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.