Loading...
btc
BTC
-3.45%
Bitcoin
67.139,82 USDT
eth
ETH
-4.87%
Ethereum
3.489,29 USDT
bch
BCH
-5.42%
Bitcoin Cash
443,67 USDT
xrp
XRP
-3.21%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-3.41%
Litecoin
76,95 USDT
bnb
BNB
-2.67%
Binance Coin
608,41 USDT
sol
SOL
-6.77%
Solana
148,29 USDT
avax
AVAX
-2.86%
Avalanche
31,36 USDT
ada
ADA
-4.42%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-1.03%
Poladot
6,44 USDT
doge
DOGE
-5.31%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-6.65%
Shiba Inu
0,00 USDT

Hazineyi Bitcoin’e yatıran başkandan açıklama!

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyada Bitcoin’i resmi para olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador’un başkanı Nayib Bukele, Bitcoin açıklaması yaptı. Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler haberimizde.

Hazineyi Bitcoin’e yatıran başkandan açıklama!

Geçtiğimiz yıl dünyanın gündemine bomba gibi düşen bir gelişme yaşandı ve bir ülke ilk defa Bitcoin’i resmi parası ilan etti. Orta Amerika ülkesi El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Miami 2021 Konferansı’nda Bitcoin’i resmi para ilan edecek tasarıyı meclise getireceklerini açıkladı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Dünyada dikkatler bir anca El Salvador’a döndü. Gelen tüm tepkilere rağmen Başkan Bukele kararından geri adım atmadı ve 7 Eylül 2021’de Bitcoin El Salvador’un resmi parası oldu. Bu tarihten itibaren dönüşüm hızlandı ve Salvador tüm rezervini Bitcoin’e taşıdı.

el salvador bitcoin

 

Ülke genelinde Bitcoin her noktada ödeme aracı olarak kullanılıyor. Bitcoin faktörü El Savador’un çektiği turist sayısını dahi artırdı.

Nayib Bukele, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden kitlelere ulaşıyor ve hesabını çok aktif olarak kullanıyor. Bukele’nin tam bir Bitcoin boğası gibi hareket ettiğini hatırlatalım. Devlet Başkanı Bitcoin’in hiçbir düşüşünü ıskalamıyor ve dipten Bitcoin aldığını duyuruyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Kripto piyasasının sancılı zamanlardan geçtiği bu günlerde Bukele, Twitter’dan yaptığı çağrıda Bitccoin yatırımcılarının endişeli olmaması gerektiğini belirtti ve bir tavsiyede bulundu.

“Grafiğe bakmayı bırakın ve hayatın tadını çıkarın. Bitcoin’e yatırım yaptıysanız, yatırımınız güvendedir ve ayı piyasasından sonra değeri büyük ölçüde artacaktır.”

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19,493 dolardna işlem görüyor. BTC gün içerisinde bir miktar toparlandı ve 20,000 dolarlık kritik destek noktasını geri lamaya çalışıyor. Şu anda 371 milyar dolarlık toplam değere sahip olan kripto para, piyasanın %43,7’sini domine ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Hazineyi Bitcoin’e yatıran başkandan açıklama!

 

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.