1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Metaverse’de kahveler Starbucks’tan, dev şirketten büyük hamle!

Metaverse’de kahveler Starbucks’tan, dev şirketten büyük hamle!

Metaverse’de kahveler Starbucks’tan, dev şirketten büyük hamle!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünya kahve devi Starbucks Metaverse alanına girmeye hazırlanıyor. 

Metaverse’de kahveler Starbucks’tan, dev şirketten büyük hamle!

Milyarder iş insanı ve Starbucks CEO’su Howard Schultz Open Forum’da yaptığı açıklamada, şirketin 2022 yılı tamamlanmadan NFT işine gireceğini ifade etti. Haber daha sonra şirket tarafından da onaylandı.

Ünlü CEO lansmanla ilgili tam bir tarih vermiş değil; ancak proje, 2022 yıl sonundan önce hayata geçecek gibi görünüyor.

Open Forum konuşması sırasında, Schultz izleyenlere, NFT hakkında sorular yöneltti. İzleyicilerin kaçının NFT’den haberdar olduğunu ve kaçının NFT altığını soran Schultz, NFT ekosisteminin oldukça yeni olduğun ve Starbucks’ın da bu sisteme girebilecek enstrümanlara sahip olduğunu ifade etti.

Eğer dijital NFT platformu geliştirmeye çalışan şirketlere, ünlülere, markalara, influencerlara bakarsanız, hiç birisinin Starbucks kadar şirket geçmişi, koleksiyonu ya da gerekli varlıklara sahip olmadığını görürsünüz.

metaverse Metaverse'de kahveler Starbucks'tan, dev şirketten büyük hamle!

Öyle görünüyor ki Schultz’un CEO’luk döneminde çok daha kripto para dostu bir Starbucks görebiliriz. Starbucks gibi potansiyeli olan ve dünya çapına ana akım şirketler yalnızca NFT koleksiyonu yapmakla kalmıyor, aynı zamanda Metaverse şubesi de açıyorlar. Son olarak Samsung Metaverse üzerinde bir şube açacağını duyurmuştu.

Son verilere göre Starbucks yaklaşık 96,7 milyar dolarlık bir değere sahip. Ancak 2017 yılında kurulan NFT pazar yeri OpenSea değeri şimdiden 13,3 milyar dolar yükselmiş durumda. Uzmanlar, yakın gelecekte NFT pazarının 13 trilyon dolarlık bir dev haline gelebileceği görüşünde.

İlgili: NFT’nin yükselişi durdurulamıyor!

İlgili: NFT Rehberi: Non Fungible Token (Değiştirilmez Token) nedir?

İlgili: DeFi mi NFT mi? Hangisi 1 numara olacak?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: