1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. “Dogecoin rallisinin arkasında Elon Musk’tan daha fazlası var!”

“Dogecoin rallisinin arkasında Elon Musk’tan daha fazlası var!”

“Dogecoin rallisinin arkasında Elon Musk’tan daha fazlası var!”
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’dan %9,2 hisse satın almasının ardından meme temalı kripto para birimi Dogecoin’nin fiyatı pump yaptı. Ancak Dogecoin rallisinin arkasında bundan çok daha fazlası vardı!

Dogecoin rallisi nasıl başladı?

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’da %9,2 hisse satın almasının ardından meme temalı kripto para birimi Dogecoin’nin fiyatı artarken; büyük DOGE işlemleri de son 24 saatlik dönemde iki katından fazla arttı.

IntoTheBlock’tan gelen veriler, Dogecoin (DOGE) balinalarının fonlarını, hafta başında iki katından fazla artırarak, minimum 100.000$’lık büyük işlemlere kaydırdığını gösteriyor.

İlgili: Dogecoin, Elon Musk ve Twitter etkisiyle yeniden zirvelerde

 

"Dogecoin rallisinin arkasında Elon Musk'tan daha fazlası var!"

 

Toplamda kripto para biriminde, son 24 saatlik dönemde 479 balina işlemi gerçekleşti ve en büyük işlemde 39 milyon doların üzerinde bir değere tekabül eden 269 milyon DOGE hareket ettirildi. Son yedi gün içinde ise Dogecoin ağında 1,87 milyar dolar taşındı.

Esasen bu tarz büyük işlemler, kripto para piyasası ile birlikte DOGE fiyatının yükseldiği bir zamanda gerçekleşir.

Nitekim veriler de DOGE’nin son 30 günde %36,8 ve geçen hafta %13’ün üzerinde arttığını gösteriyor. Yalnızca son 24 saatte DOGE, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter hisselerinin %9,2’sini alması sayesinde %5,8 yükseldi.

İlgili – Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

"Dogecoin rallisinin arkasında Elon Musk'tan daha fazlası var!"

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından paylaşılan bir rapora göre, Twitter’ın %9,2’sine sahip olan Musk şu anda şirketin en büyük hissedarı. Ve bu da onun, Twitter’da %2,25’lik bir hisseye sahip olan platformun çekirdek kurucusu Jack Dorsey’den dört kat daha fazla bir paya sahip olduğunu gösteriyor.

Dogecoin’in en büyük destekçisi Elon Musk

Platformda 80 milyondan fazla takipçisi olan ve düzenli bir Twitter kullanıcısı olan Musk, takipçilerinin Twitter ve sosyal medya hakkındaki düşüncelerini araştırıyor. Tesla CEO’su aynı zamanda kripto para birimini geliştirmek için geliştiricilerle işbirliği yapan bir Dogecoin destekçisi olarak biliniyor.

"Dogecoin rallisinin arkasında Elon Musk'tan daha fazlası var!"

Bu arada DOGE’nin ortak yaratıcısı ile birlikte Musk, McDonald’s’ı DOGE ödemelerini kabul etmesi için zorladı. Ayrıca sahibi olduğu SpaceX şirketinin yakında ödemelerde DOGE’yi kabul edebileceğini ima etti.

Elektrikli otomobil üreticisi ayrıca, kısa süre önce web sitesinde DOGE ödemelerini kabul etmeye başladı ve belirli ürünlerin DOGE ile satın alınmasına izin verdi.

Daha önce KoinMedya olarak bahsettiğimiz gibi; Tesla, Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptı ve ilk satın alımın ardından küçük bir satış yapmasına rağmen, bu yatırımının en az 1 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.