1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2022 yılında Metaverse sektörü ışık saçmaya devam ediyor

2022 yılında Metaverse sektörü ışık saçmaya devam ediyor

2022 yılında Metaverse sektörü ışık saçmaya devam ediyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasaları açısından 2022 yılının çok da parlak bir yıl olduğunu söylemek mümkün değil; en azınndan şimdiye kadar durum böyle. Öte yandan, kripto para piyasalarıın önemli segmenti olan metaverse projeleri ve blockchain oyunları, içinde bulunduğumuz kripto kışı ortasında üçüncü çeyrekte 1.300.000,000 ABD doları yatırım çekmiş durumda. Ayrıntıla habermizde…

Metaverse  sektöründe ivme devam ediyor

Yeni bir DappRadar raporu, daha geniş kripto pazarları kırmızıda kalsa bile metaverse ve blockchain oyun endüstrisinin gelişmeye devam ettiğini gösteriyor. Veri toplama ve analiz firmasına göre, Web3 oyunları ve metaverse projeleri, yılın üçüncü çeyreğinde kripto segmentinin 2. çeyrekte aldığı 3,1 milyar dolara kıyasla çnemli bir meblağ olan 1,3 milyar dolar topladı.

metaverse

Rapor, Eylül ayı yalnızca 156 milyon dolarla bu alanda yılın en düşük ayı oldu. Tüm yıl boyunca Web3 oyunları ve metaverse ile ilgili projeler tarafından toplanan en düşük miktar oluyor bu. Ancak yıl için toplam yatırımların 2021’de üretilen 4 milyar dolarlık sermayeyi çoktan aştığını söylüyor. Raporda şu hususlara yer veriliyor: “Blockchain tabanlı oyunlara ve Metaverse projelerine yapılan yatırımlar üçüncü çeyrekte (1,3 milyar dolar) ikinci çeyreğe kıyasla düşse de, bu segment tarafından toplanan sermaye geçen yılın toplamını neredeyse ikiye katladı.”

Çeyrek yatırımlarının %36’sı Inworld AI ve Hadean gibi Web3 oyunlarının altyapısını ve meta veri tabanını oluşturmaya odaklanan projelere yönlendirildi. DappRadar, blockchain oyunlarının kripto kışı devam ederken merkezi olmayan uygulama (DApp) endüstrisi için bir itici güç olarak hizmet ettiğini söylüyor. Raporda ayrıca belirtildiğine göre, 3. çeyrekte, oyun etkinliği, Eylül ayında oyunların akıllı sözleşmeleriyle etkileşime giren günlük 912.000 Benzersiz Aktif Cüzdan (UAW) ile DappRadar tarafından 50 ağda izlenen tüm blok zinciri etkinliğinin neredeyse yarısını oluşturdu.

Kaynak

Etiketler: