1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Merkezsiz protokol EQIFI ve EQX token nedir?

Merkezsiz protokol EQIFI ve EQX token nedir?

Merkezsiz protokol EQIFI ve EQX token nedir?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

EQIFI nedir?

EQIFI merkezsiz bir protokol. Bu protokol ise tam lisanslı ve tam düzenlenmiş bir dijital banka olan EQIBank tarafından merkezsiz finans alanına katılmak için çıkarıldı.

EQX token nedir?

Merkezsiz protokol EQIFI tarafından geliştirilen yerel kripto paranın ismi EQX token. EQX, Ethereum üzerinde çıkarılan bir ERC-20 tokeni. Kripto paranın toplam maksimum deflasyonist arzı 500.000.000 token.

EQIBANK nedir?

EQIBank, 2015 yılında kurulan bir dijital banka. Bu banka geleneksel bankaların sınırlarına meydan okumak için kuruldu. EQIBank, blockchain teknolojisini kullanarak modern yatırımların yönetim yollarını yeniden yapılandırıyor.

Kısacası, EQIBank bir dijital banka ve bir finansal hizmetler platformu. EQIBank’ın sunduğu birçok ürün ve hizmet bulunuyor. Bunların temelinde ise güven geliyor.

EQIFI: Finans ve teknoloji ile merkezsiz finans

Merkezsiz finans (DeFi) ve blockchain teknolojisi, EQIFI’nin finansal ürünleri daha önce genel kamuoyunun erişemeyeceği bir alana getirmesine izin veriyor.

EQIFI, tüm ürün ve hizmetlerin tek tip olarak erişilebilir olması ve dijital olarak sunulması gerektiği ideolojisine büyük değer veriyor. EQIFI ekosistemi yatırımcılar, traderler, geliştiriciler ve daha fazlasının para birimlerinin geleceğini keşfetmesi için kusursuz bir alan sunuyor.

Bu merkezsiz protokol, EQIFI ekosistemi içindeki kullanıcılara ödünç verme, borç alma ve yatırım içeren havuzlara katılma izni veriyor.

Burada ödünç verilen, borç alınan tokenler özellikle Ethereum’un yerel tokeni ETH, ERC-20 tokenler ile Wrapped Bitcoin (wBTC) ve stabil coinleri içeriyor. Bunlara ilave olarak kullanıcılar bazı fiat paralarla da bu işlemleri yapabiliyor.

EQIFI’nin ekosistemi, EQIBank hesaplarına, kredilere, saklamaya, varlık yönetimine ve banka ve kredi kartlarına başvurma fırsatı sunan, DeFi ürünleri için değişmez bir platform.

EQX tokenin faydaları

EQX token sahipleri çeşitli özelliklerden faydalanabilir.

EQX sahipleri yüzde 255’e kadar yıllık gelir ve pasif getiri elde edebilirler. Token sahiplerine likidite havuzlarında tokenlerini tutma süresine göre faiz geliri veriliyor.

Ayrıca EQX token sahipleri sahip oldukları miktara göre daha iyi kredi değer oranına (LTV) sahip oluyor.

EQIFI protokolü de EQX sahipleri tarafından yönetiliyor. Yapı, ekosistem içindeki topluluğa teklifler, oylama ve değişiklik yürütme üzerinde tam kontrol sağlıyor.

Kaynak

Daha fazla kripto para ve coin incelemeleri için tıklayın.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: