Loading...
btc
BTC
0.23%
Bitcoin
64.292,71 USDT
eth
ETH
-0.76%
Ethereum
3.491,74 USDT
bch
BCH
1.19%
Bitcoin Cash
387,50 USDT
xrp
XRP
-0.65%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.23%
Litecoin
74,34 USDT
bnb
BNB
0.07%
Binance Coin
586,52 USDT
sol
SOL
-0.19%
Solana
134,35 USDT
avax
AVAX
-6.35%
Avalanche
25,74 USDT
ada
ADA
0.25%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
2.15%
Poladot
5,73 USDT
doge
DOGE
0.17%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
1.02%
Shiba Inu
0,00 USDT

Gözde DeFi kurumu Aave’den müthiş kurumsal hamle!

aave defi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

DeFi (Merkezsiz Finans) platformları geleceğin bankacılık ve finans sistemini kuruyor. Gözde DeFi platformu Aave, oldukça stratejik bir kurumsal açılıma hazırlanıyor.


Gözde DeFi kurumu Aave’den müthiş kurumsal hamle!

Son günlerde kripto para piyasalarında yaşanan düzelmede DeFi platformları da payına düşeni aldı. DeFi platformlarının mevduat büyüklüğü Mayıs ayında 90 milyar dolar büyüklüğe kadar çıktı. Yani geleceğin bankacılık ve finans platformlarının kasasında 90 milyar dolar değerinde sanal varlık, kilitli duruyordu. Düşen fiyatların etkisi ile DeFi platformlarının mevduat büyüklüğü de olumsuz etkilendi. Yazının kaleme alındığı saatte toplam DeFi mevduat büyüklüğü 56 milyar dolar düzeyinde. Yine de bu rakam oldukça yüksek sayılır. Geride bıraktığımız yılın aynı ayında toplam DeFi mevduat büyüklüğü sadece 2 milyar dolar düzeyindeydi. Aşağıdaki grafikte DeFi platformlarında tutulan fonlardaki değişimi görüyoruz.

defi kurumu aave Gözde DeFi kurumu Aave’den müthiş kurumsal hamle!

DeFi platformları, akıllı sözleşmeler sayesinde fon fazlası olanlarla fona ihtiyaç duyanlar arasındaki aracıları ortadan kaldırdığı için oldukça rekabetçi bankacılık ve finans hizmeti sunmaktadır. Bu nedenle geleneksel bankacılık sistemi ile kıyaslandığında DeFi’ler oldukça cazip konumdalar. Aşağıdaki tabloda en popüler DeFi platformlarını görüyoruz. Popülerlikten kastımız en fazla mevduat toplayan DeFi platformları. İlk sırada ise Aave yer alıyor.

defi kurumu aave Gözde DeFi kurumu Aave’den müthiş kurumsal hamle!

Lütfen Bkz: Bu kripto para açılımı ABD’de ilk kez oluyor!

Aave içinde bulunduğumuz ay içerisinde Aave Pro ismini verdiği bir protokolü hayata geçiriyor. Bu protokol KYC (know your customer, müşterini tanı) standardını gözeterek işlem yapacak. Bu sayede Aave, ABD başta olmak üzere gelişmiş ülkelerin kripto para piyasalarına dayatmış olduğu standartlar yerine getirilmiş olacak. Bu hamle ile DeFi platformu Aave’ye yönelik kurumsal bir akışın sağlanması hedefleniyor.

Aave takımı KYC standartlarını uygulamak için Fireblocks ile anlaştı. Ethereum üzerinde işlem gören en büyük DeFi platformu Aave, bu açılımı ile kurumsal firmalara borçlanma/mevduat hizmeti sunabilecek.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.