fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum DeFi tokenlerinde yükseliş – Haftanın en çok kazandıranları

Ethereum DeFi tokenlerinde yükseliş – Haftanın en çok kazandıranları

Ethereum DeFi tokenlerinde yükseliş – Haftanın en çok kazandıranları
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Öyle görünüyor ki merkezsiz finans (DeFi) sektörü son piyasa çöküşünden sonra kademeli olarak yükseliyor. Bu yükselişe liderliği ise Synthetix üstlendi. Ayrıca son bir haftada en çok kazanan DeFi tokenlerinin hangileri olduğuna bakalım.


Ethereum DeFi tokenlerinde artış – Synthetix yüzde 22 yükseldi

DeFi’deki yükselişe Synthetix liderlik ediyor. Son 24 saatte SNX token yüzde 21.9 ile dikkat çeken bir kazanç sağladı.

Synthetix Pazar’dan Pazartesine doğru olan son 24 saatte yüzde 21.9 yükseliş sağlayarak haftayı boğa durum ile kapattı.

Ethereum DeFi tokenlerinde artış – Synthetix yüzde 22 yükseldi

Kaynak: CoinGecko

CoinGecko verilerine göre SNX token şu an 9.17 dolardan işlem görüyor. Bu da projenin piyasa değerinin yaklaşık 1.45 milyar dolar olduğu anlamına geliyor. Bu proje, kullanıcıların fiat para birimleri, altın ve Tesla gibi hisse senetleri dahil olmak üzere çeşitli varlık türlerinin sentetiklerini basmasına olanak tanır. SNX token de protokolde önemli bir rol oynuyor. Bu tokenler, “Synths” olarak bilinen sentetik varlıkları basmak için stake yapılabiliyor.

Geçen hafta DeFi’de en çok kazandıran tokenler

Synthetix’te yükseliş aslında yatırımcıların DeFi ekosistemine dönüşünün bir parçası olarak ortaya çıktı. Mesela, Synthetix geçen hafta yüzde 44 yükseldi. Ayrıca Balancer yüzde 53.2, Aave yüzde 35.9 ve Maker de yüzde 29.2 oranında artışlar kaydetti geçtiğimiz hafta. Tabii haftanın en çok kazananları bunlar değil.

DeFi tokenler arasında en büyük yükseliş Compound’da. Bu kripto para yüzde 64.6 kazandı. Bu yükseliş ise Compound’un yüzde 4 getiri garantisi verdiğini söylediği Hazine Hesaplarını (Treasury Account) açmasından sonra geldi.

DeFi projeler için bir tür güvelik katmanı olarak görev yapan Ethereum ise bazı pozitif fiyat hareketleri gördü. ETH de geçen hafta yüzde 15.3 yükseldi ki bu da DeFi’deki artışın arkasındaki sebeplerden biri.

İlgili – Ethereum teknik analizi: ETH fiyatında kademeli toparlanma

Kripto para piyasası 19 Mayıs’ta son bir yılın en büyük çöküşünü yaşarken DeFi tokenleri de en büyük darbeyi alan kripto paralar arasındaydı. Tabii birçoğu hala rekor seviyelerde işlem görüyor. Yine de bu alana olan ilginin yeniden ateşlediğini söyleyebiliriz.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.