Merge sonrası Ethereum arzında büyük düşüş! Ne anlama geliyor?

ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum arzı Merge güncellemesinin ardından önemli ölçüde azaldı. Bu ne anlama geliyor. Ether daha deflasyonist bir varlık olacak mı? Detaylar haberimizde.

Merge sonrası Ethereum arzında büyük düşüş! Ne anlama geliyor?

Ethereum uzun süredir beklenen güncellemesini 15 Eylül’de başarılı bir şekilde tamamladı. Merge hem Ethereum için hem de kripto para ekosistemi için önemli bir güncellemeyedi. Sorunsuz bir şekilde tamamlanması Ethereum geliştiricilerinin her aşamada ince eleyip sık dokuduğunu gösteriyor.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Merge ile Ethereum artık bir PoS konsensüsü çalışıyor. PoS’a geçiş fiyat olarak Ethereum!a henüz yansımadı.  Ancak Zincir üstü veriler, Merge’den bu yana günlük arz edilen Ethereum sayısı büyük ölçüde azaldığını ve varlığın deflasyonist olma yolunda olduğunu gösteriyor.

Ultra Sound Money verilere göre Merge sonrasında yeni (ödül olarak dağıtılmak için basılan) ETH arzı %98 oranında düştü.  ABD dolarının güç kazanması Ethereum bu azalışın Ethereum fiyatına etki etmediğini gösteriyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Geçişinden bu yana , 7.385,47 ETH arz edildi. Oysa hala İş Kanıtı (PoW) konsensüs modelinde çalışıyor olsaydı 128.422,13 ETH arz edilecekti.

 


ethereum

Bazıları, ETH arzında yaşanan düşüşün yalnızca PoS’a geçişin bir sonucu olmadığını savunuyor. Bu değişikliği Ethereum ağındaki azalan aktiviteye bağlayanlarda mevcut. Ağ etkinliğinin birleşme öncesine göre düştüğünü de belirtlelim.

Bununla birlikte, Ethereum henüz deflasyonist değil çünkü arz edilen toplam coin hala yakılan coinden daha yüksek. Arz , çok yavaş bir hızda olmasına rağmen hala artıyor.

Geçtiğimiz gün yaklaşık 519 ETH yakıldı. Buna karşılık 772 ETH tokeni piyasaya sürüldü. BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, Ethereum’un Birleşme sonrası deflasyonist olması gerektiği düşünmediğini belirtmişti. Ancak Ethereum’un deflasyonist olma yolunda geçmişe göre daha yakın olduğunu bilmemiz gerekiyor.

Merge sonrası Ethereum, kötü bir fiyat performansı gösterdi. Altcoin , 1.300 dolara kadar geriledi. Son 24 saat içerisinde ise %1 değer kaybetti. ETH, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1.314 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Merge sonrası Ethereum arzında büyük düşüş! Ne anlama geliyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.