1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Dev analiz firması Glassnode’un analistlerinden önemli Bitcoin tahmini!

Dev analiz firması Glassnode’un analistlerinden önemli Bitcoin tahmini!

Dev analiz firması Glassnode’un analistlerinden önemli Bitcoin tahmini!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev analiz firması Glassnode’un analistleri yeni bir raporda kısa vadeli Bitcoin tahminlerini paylaştı. Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler yazımızda.

Dev analiz firması Glassnode’un analistlerinden Bitcoin tahmini!

Kripto alanındaki en iyi zincir üstü analitik firmalarından biri olan Glassnode’un kurucuları, Federal Rezerv’in faiz kararının ardından Bitcoin’in durumunu ele alan bir rapor yayınladı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Jan Happel ve Yann Allemann , 75 baz puanlık (bps) yeni bir faiz artışının getirdiği “yoğun baskı” nedeniyle Bitcoin’in 20.000 doların altında işlem gördüğünü belirtti.

Happel ve Allemann’a göre, Fed’in şahin duruşu kripto alanındaki temel gelişmeleri gölgeliyor ve Bitcoin’in düşüş momentumu altına kalmasına neden oluyor.

“Hem para politikası hem de düzenleyiciler, kriptoya karşı rüzgardan başka bir şey sunmuyor.”

Glassnode’un kurucu ortakları, olumsuz makro zemine ek olarak, BTC’nin düşüş eğilimi sırasında artan hacminin Bitcoin sahipleri için daha fazla acıya işaret edebileceğini söylüyor. İkili ayrıca, tüccarların ve spekülatörlerin BTC’nin beklentileri konusunda iyimser olmadıklarına dair işaretler gösterdiğinin altını çiziyor.

 

Bitcoin

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Genel olarak, Glassnode yöneticileri, Bitcoin’in düşüş ortamında geniş bir aralıkta ticaret yapmaya devam edeceğini tahmin ediyor.

“J. Powell’ın açıklamalarına göre, 75 baz puanlık faiz artışı, önceki FOMC (Federal Açık Piyasa Komitesi) haftaları ve sistemin durumu, Bitcoin muhtemelen 17.000$-25.0000$ işlem aralığında işlem görmeye devam edeceğini gösteriyor.”

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19.022 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saatte yatay bir görünüm verdi. 364 milyar dolarlık bir piyasa değeri olan lider kripto para birimi kripto ekosisteminin %39,3’ünü domine ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

Etiketler: