1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kurt yatırımcı, “Bitcoin 500 bin dolar olacak” dedi ve tarih verdi

Kurt yatırımcı, “Bitcoin 500 bin dolar olacak” dedi ve tarih verdi

Kurt yatırımcı, “Bitcoin 500 bin dolar olacak” dedi ve tarih verdi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve altın, enflasyona karşı korunmak için kullanılabilecek değerli varlıklardır; yine de, ikisi arasında tarihçeleri, erişilebilirlikleri ve diğer talep kaynakları açısından önemli farklılıklar vardır. Meşhur kripto analist Michael Saylor’a göre, Bitcoin altından 100 kat daha iyi. Nedenleri haberimizde…

Bitcoin altından çok daha iyi diyor Saylor

Altın, şüphesiz uzun bir geçmişe ve sağlam bir temele sahipken, Bitcoin’in bir enflasyon koruması olarak değerini kanıtlamak için on yıldan fazla bir geçmişi yok. Geçen yılın Kasım ayında, tek bir BTC’nin fiyatı 65.000 doların üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı. Bu artış, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Bitcoin borsa yatırım fonunun tanıtımıyla ilgiliydi. Bu yazı itibariyle BTC, Pazar günü Coingecko programından alınan verilere göre son yedi gün içinde %5.5 düşüşle 19.058.84 $ seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin

BTC’nin 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana değerinin %73’ünden fazlasını kaybetmesine rağmen, kripto boğa ve MicroStrategy kurucu ortağı ve CEO’su Michael Saylor etkilenmedi. Sadece dijital paranın eski ihtişamını geri kazanacağını düşünmekle kalmıyor, aynı zamanda kripto para biriminin mevcut yüksek noktasının ötesinde büyümek için çok yeri olduğunu düşünüyor.

Dünyanın en popüler kripto para biriminin değeri son haftalarda düşerken, MicroStrategy düşüşü satın alıyor. Kasasında 130.000 BTC ile kripto paranın yaklaşık 4 milyar doları üzerinde oturuyor. Saylor, Çarşamba günü MarketWatch tarafından düzenlenen Para Festivali sırasında “Bence Bitcoin için bir sonraki mantıklı durak, egemen olmayan bir değer varlığı deposu olarak altını değiştirmek. Bitcoin dijital altındır, altından 100 kat daha iyidir” dedi.

Bitcoin

Saylor’a göre Bitcoin 10 yılda 500.000 doları bulacak. Ve festivalin En İyi Yeni Fikirler segmenti sırasında Saylor, kriptonun fiyat etiketinin önümüzdeki on yıl içinde 500.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etti. Saylor: “Kriptodaki paranın yarı ömrü sonsuza kadardır. Milyarlarca bilgisayarda ışık hızında hareket ettirebilirsiniz. Bitcoin  500.000 dolara gidecek ve bence bu on yılda olacak” dedi. MarketWatch’a göre Saylor’un yaklaşık 9.500 dolara satın aldığı yaklaşık 17.732 Bitcoin var. Bu arada, MicroStrategy’nin hisse senedi fiyatı bu yıl tıpkı Bitcoin gibi neredeyse %65 düştü.

Kaynak

Etiketler: