1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Merakla beklenen Merge sonrası Ethereum’a ne oldu?

Merakla beklenen Merge sonrası Ethereum’a ne oldu?

Merakla beklenen Merge sonrası Ethereum’a ne oldu?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum ağı tarihinin en büyük olayını 15 Eylül’de Merge ile başarıyla gerçekleştirdi. Peki, bu olaydan sonra ETH fiyatına ne oldu? Ayrıntılara bakalım.


Merakla beklenen Merge sonrası Ethereum’a ne oldu?

Ethereum (ETH) ağı tarihi Merge olayını geçen sene başarıyla gerçekleştirdi. Bu olayla ilgili büyük beklentiler vardı. Ayrıca ETH’nin PoS sisteme geçişinin yeni kullanıcılar çekeceği beklentisi yüksekti. Ancak piyasada yaşanan düşüş trendi ile Merge’in ağa ve fiyata beklenen etkisi olmadı. ETH’ye beklenen sermaye akışı da görülmedi.

3 Ekim itibariyle Ethereum 195.89 milyar dolar piyasa değerine sahip. Bu da Merge’in resmi olarak gerçekleştiği 15 Eylül’deki 158.23 milyar dolar piyasa değerinden yüzde 19.22 oranında düşüş demek. CoinMarketCap verilerine göre, ETH piyasa değeri o zamandan bu yana 37.66 milyar dolar kaybetti.

İlgili – Ethereum fiyatında yeni düşüş ve 2 kritik destek: Güncel ETH teknik analizi

Merakla beklenen Merge sonrası Ethereum’a ne oldu?

Ethereum piyasa değeri grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Bu sermaye çıkışı aynı zamanda Ethereum fiyatına da yansıdı. ETH fiyatı bir süredir istikrarlı bir şekilde düşüyor. Kısa süre önce de 1,300 dolar bölgesinde tutunmaya çalışıyor. Bu yazı hazırlanırken de akıllı sözleşme platformunun kripto parası 1,290 dolar civarında işlem görüyor ve 15 Eylül’deki 1,590 dolar seviyesinden yüzde 23 oranında düştü.

İlgili – Cardano boğaları iddialı: ADA, Ethereum’u geçecek!

Merge, beklentileri karşılamadı

Merge’in Ethereum’a olan ilgiyi artırması bekleniyordu. Çünkü bu güncelleme ile ETH resmen Proof of Stake (PoS) yani Hisse Kanıtı protokole geçiş yaptı. Bu güncelleme Ethereum’u deflasyonist bir varlık yapıyor. Bundan dolayı da kurumsal sermaye ve yatırımcıları çekme potansiyeline sahip.

Bundan dolayı şimdilerde yaşanan fiyat düşüşü ve Ethereum’dan sermaye çıkışı geçici olarak görülüyor. Yani Merge etkisi daha gelmedi. Yaşandığında da ETH’ye büyük etkisi olması bekleniyor. ETH destekçileri de Merge’in uzun vadeli etkisi olacağını düşünüyor. Çünkü bu Ethereum’un uzun yol haritasının bir parçası.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: