BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Mastercard bedava kripto para dağıtıyor!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Mastercard bedava kripto para dağıtıyor!

Mastercard bedava kripto para dağıtıyor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörü o kadar ilgi görüyor ki artık Mastercard gibi bir dünya devi bile sektörün en sıcak trendlerini es geçemiyor. Şimdi de kripto dağıtacağını ilan etti.


Mastercard bedava kripto para dağıtıyor!

Benzersiz ya da değiştirilemez token olarak tarif edilen non-fungible tokenlerin (NFT) popülerliği neredeyse patlama yaptı diyebiliriz. Artık NFT’ler dijital sanat, müzik, koleksiyon ve birçok alanda kullanılıyor.

Şimdi Mastercard da kendisinin çıkardığı ilk NFT’yi kazanma fırsatı sunuyor. Bu NFT, ünlü futbol koçu ve Mastercard küresel elçisi Jose Mourinho ile iş birliğinde çıkarıldı. Bu benzersiz NFT, panellerden birinde Jose’nin imzası bulunan hareketli bir dijital futbol topu.

NFT nedir?

NFT, sanat, müzik, görüntü, video veya oyun içi öğe gibi dijital bir nesneyi temsil eden bir dijital varlık. Bu dijital varlık, söz konusu dijital öğeye kimin sahip olduğunu kaydetmek için blockchain teknolojisini kullanıyor. Söz konusu varlığı herkes görebilirken, yalnızca alıcı “resmi” sahibi olduğunu söyleyebilir. NFT’ler genellikle kripto paralar ile alınıp satılıyor.

Mastercard’ın bu yeni duyurusuna göre, İngiltere’de bulunan şanslı bir kart sahibi rastgele seçilecek ve ona söz konusu NFT verilecek. İngiltere’de bulunan kart sahipleri 30 Eylül’e kadar bu NFT’ye kazanmak için kayıt yaptırabilir.

İlgili – “Sıkılmış Maymun” NFT seti dudak uçuklatan bir fiyattan satıldı

NFT sektörü büyüyor

NFT sektörü son aylarda kripto para piyasasında gündem oldu. Özellikle milyon dolarlara satılan NFT’ler bu alanda bir çılgınlık mı yaşanıyor dedirtiyor. Ayrıca birçoklarına göre NFT piyasası yeni bir balon.

Her şeye rağmen NFT’ler kripto sektörünün büyümesi için yeni bir fırsat da sunuyor. Çünkü müzikten sanata, resimden oyun sektörüne kadar birçok farklı alanı kripto para dünyası ile buluşturuyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.