BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Coinbase de listelese Shiba Inu bir meme coin!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Coinbase de listelese Shiba Inu bir meme coin!

Coinbase de listelese Shiba Inu bir meme coin!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin en büyük borsası Coinbase, kripto para Shiba Inu (SHIB) desteği vermeye başladı. Bazılarına göre her şeye rağmen SHIB bir meme coin. Bazıları ise hala “shitcoin” diyor.

Coinbase de listelese Shiba Inu bir meme coin!

Lider kripto para borsalarından Coinbase, kripto para Shiba Inu’yu (SHIB) listelediğini duyurdu. Coinbase müşterileri artık Coinbase.com ve şirketin iOS ile Android uygulamaları üzerinden Shiba Inu ticareti yapabilecek.

Bu ayın başında ise Coinbase, profesyonel platformu olan Coinbase Pro’da da Shiba Inu’yu listelemişti. Daha önce Haziran’da listelemeyi planlasa da bir teknik hatadan dolayı ertelenmişti.

Shiba Inu nedir?

Shiba Inu, Ethereum tabanlı bir meme token. Başka bir meme coin olan Dogecoin’in alternatifi olarak piyasaya sürülmüştü. Bu token de Japon köpek cinsi olan Shiba Inu’yu maskot olarak seçti.

İlgili – Meme coin nedir? Popüler meme coinler hangileridir?

Coinbase ise şöyle diyor:

“Biz, SHIB’in resmi olarak Coinbase ve Coinbase uygulamalarında listelendiğini mutlulukla duyuruyoruz.”

Shiba Inu topluluğu bu haber üzerine göklere uçtu. Sonuçta kripto para son 24 saatte yüzde 20’den fazla yükseldi ve 0.000008299 dolara ulaştı. CoinMarketCap verilerine göre ise SHIB/USD paritesinin işlem hacmi 243 milyon dolar.

 

Coinbase de listelese Shiba Inu bir meme coin!

Shiba Inu ekibi daha önce Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e yüklü bir SHIB hediyesi yapmıştı. Buterin ise hepsini hayır kuruluşuna bağışladı.

SHIB bir “shitcoin”se borsalar neden listeliyor?

Öyle görünüyor ki borsalar bir biri ardında Shiba Inu’yu listelemeye devam ediyor. Kısa süre önce Binance US de bu kripto parayı müşterileri için listeledi. Peki, bazılarının dediği gibi eğer SHIB bir “shitcoin”se neden büyük borsalar listeliyor.

Öyle görünüyor ki bu aralar meme coinler bir trend oldu. Kullanıcılardan da bu yönde bir talep var. Sonuçta borsalar da bu talebi ve müşterilerinin isteklerini göz önüne alarak bu kripto paraları listeliyor. Ayrıca Elon Musk gibi ünlü bir ismin sürekli Dogecoin ve Shiba Inu’ya gönderme yapan tweetler paylaşması da meme coin piyasasını hareketlendiriyor.

Ancak yine de SHIB çok riskli bir varlık. Çünkü bu kripto paranın arzının yüzde 80’ni balinaların elinde. Bundan dolayı böyle meme coinlerin geleceğinin nasıl olacağı henüz net değil.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: