1. Anasayfa
  2. İncelemeCoin
  3. MakerDAO ve Ünlü Fransız bankası Societe Generale kripto dünyası tarihine geçti!

MakerDAO ve Ünlü Fransız bankası Societe Generale kripto dünyası tarihine geçti!

MakerDAO ve Ünlü Fransız bankası Societe Generale kripto dünyası tarihine geçti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

MakerDAO ve Ünlü Fransız bankası Societe Generale ortak bir adım attı. Fransız çok uluslu bankası Societe Generale, tahvil tokenlerini teminat olarak kullanarak kredi başvurusunda bulundu.


 

MakerDAO ve Ünlü Fransız bankası Societe Generale 20 milyon dolarlık kredi anlaşması yaptı!

 

En büyük üçüncü Fransız çok uluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi olan Societe Generale (SocGen), tahvil tokenleri kavramını yeniden finanse etmek için DAI stabilcoinlerini kullanmak için DeFi platformu Makerdao’nun yönetim forumuna bir MIP6 önerisi sundu. Societe Generale’nin önerisi, banka tarafından verilen zincir üstü tahvil tokenlerini bir stablecoin DAI kredisi için teminat olarak kabul etmek için DeFi’nin onayını almayı amaçlayan bir öneri. 

 

Fransız bankası, teminat olarak tahvil tokenleri kullanarak DAI stabil coinlerinde 20 milyon dolarlık bir kredi başvurusunda bulundu. Bu belki de DeFi’nin en büyük kurumsal benimsenmesi olarak tarihe geçebilir. Fransız hükümeti hem zincir üzerindeki tahvil tokenlerini hem de DAI stabilcoinlerini tanıyor. MIP6 önerisinde ayrıca aşağıdaki noktaların altını özellikle çizdi:

 

  • Yeniden finansman işlemi girişimi, geleneksel sermaye piyasası faaliyetlerini gelişen ekosistemle birleşecek.
  • Öneri bir pilot proje olacak ve Fransa yasal çerçevesi altında bu deneyi şekillendirmeyi ve teşvik etmeyi amaçlıyor. 

 

The Security Tokens Refinancing  teklifi, Fransız bankasının iştiraki kuruluşu SocGen-Forge veya dijital varlıklara odaklanan SG-Forge adına 1 Ekim 2021’de yayınlandı. Girişim, Forge yetkililerine göre SG-Forge’un daha önceki yenilikçi süreci ve çözümleriyle kesinlikle uyumlu. SocGen, blockchain tabanlı varlıkları denemede liderliğini ispatladı. 

 

OFH tahvilleri olarak da bilinen teminatlı tahviller, banka tarafından 2019 yılında Ethereum blockchain’inde  tahvil tokenleri olarak ihraç edildi. Bankanın Makerdao’ya teklif sunduğu teminatlı tahvil tokenleri, 2020’de Ethereum blockchain’i üzerinde , yüzde 0’lık sabit bir oranda ve 2025′ vadesine sahip olacak şekilde yayınlandı. Bu tahviller, önde gelen Amerikan finansal hizmetler sağlayıcısı Moody ve önde gelen uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch tarafından AAA notuna sahip olarak derecelendirilmiştir. Teminatlı tahviller, ipoteğe dayalı veya varlığa dayalı menkul kıymetler gibi türev araçlardır. Önce bankalar tarafından verilen ve daha sonra finansal kuruluşlara yeniden satılan bir kredi paketidir.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: