Loading...
btc
BTC
0.49%
Bitcoin
64.457,60 USDT
eth
ETH
-0.27%
Ethereum
3.508,92 USDT
bch
BCH
0.55%
Bitcoin Cash
385,06 USDT
xrp
XRP
-0.1%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.09%
Litecoin
74,10 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
587,50 USDT
sol
SOL
1.54%
Solana
136,67 USDT
avax
AVAX
-8%
Avalanche
25,28 USDT
ada
ADA
0.15%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-0.14%
Poladot
5,60 USDT
doge
DOGE
0.26%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD Başkanı Biden’dan 30 ülkeye kripto para çağrısı!

Joe biden kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD bu sefer Başkan Joe Biden düzeyinde harekete geçiyor ve kripto paralar konusunda birçok ülkenin katılım ile yeni bir eylem planı hazırlığında.


ABD Başkanı Biden’dan 30 ülkeye kripto para çağrısı!

ABD Başkanı Joe Biden, “kripto paraların yasadışı kullanımını” durdurmak için 30 ülkeyi bir araya getireceğini söyledi. Biden buna ek olarak dünya genelindeki farklı ülkeler ile ortaklı çalışarak siber güvenlik tehditlerine karşı önlemler alacaklarını da belirtiyor.

ABD 30 ülkeyi bir araya getirerek yasadışı kripto kullanımına savaş açıyor

Beyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden’in bir açıklamasını yayımladı. Burada hükümetin siber güvenlik çabalarından bahsediyor. Çünkü Ekim ayı Siber Güvenlik Farkındalık Ayı.

Başkan Biden de bu bildiri üzerinden yaptığı açıklamada, ABD’nin dünyanın farklı ülkeleri ile yakın işbirliği içinde siber güvenlik tehditlerine karşı çalıştığını bildiriyor. Bu ülkeler arasında “bizim NATO müttefiklerimiz ve G7 ortaklarımız da var” diyor. Ek olarak bu yapılacakları şöyle açıklıyor:

“Amerika Birleşik Devletleri, siber suçlarla mücadeleyi hızlandırmak, kanun uygulama işbirliğini geliştirmek, yasadışı kripto para kullanımını engellemek ve bu meseleleri diplomatik olarak ele almak için 30 ülkeyi bir araya getirecek.”

Biden devamında şöyle diyor:

“Federal hükümetin bu çabalarda her Amerikalı ve her Amerikan şirketinin ortaklığına ihtiyacı var. Örneğin, verilerimizi şifreleyerek ve çok faktörlü kimlik doğrulamayı kullanarak dijital kapılarımızı kilitlemeli ve tüketicilerin satın aldıkları teknolojilerdeki riskleri anlamalarını sağlayarak teknolojiyi tasarım yoluyla güvenli bir şekilde oluşturmalıyız.”

Biden yönetimi, fidye yazılımlarıyla mücadele çabalarını artırıyor. ABD Hazine Bakanlığı Eylül ayında bir dizi eylem planı ilan etti. Bunların amacı, fidye yazılımlarına karşı tüm hükümet çabasının bir parçası olarak “fidyelerin aklanmasından sorumlu suç ağlarını ve sanal para borsalarını bozmaya odaklanmak.”

Uluslararası Ödemeler Bankası (The Bank for International Settlements – BIS), Haziran’da yaptığı açıklamada, kripto paraların yasadışı işlerde kullanımı ile ilgili birçok durumla karşılaştıklarını bildirmişti. BIS’in açıklamasına göre, kripto paralar “kara para aklama, fidye yazılımı saldırıları ve diğer finansal suçlar için kullanılıyor.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.