1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Texas’dan çılgın Bitcoin adımı!

Texas’dan çılgın Bitcoin adımı!

Texas’dan çılgın Bitcoin adımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin en büyük eyaleti Texas, her geçen gün Bitcoin ve kripto paralar konusundaki liderlik pozisyonunu güçlendiriyor. Texas’da Bitcoin artık her markette!


Texas’dan çılgın Bitcoin adımı!

FED Başkanı “Bitcoin yasaklanmayacak” açıklamasının ardından Bitcoin güçlü biçimde 45 bin dolarlık engeli kırdı. FED Başkanının açıklamaları Bitcoin konusundaki önemli bir kaygıyı ortadan kaldırmış oldu. Zira Çin yasağının ardından diğer ülkeler de Bitcoin’i yasaklar mı tartışması başlamıştı. FED Başkanı Senatoda “Bitcoin yasaklanamayacak” açıklaması ile piyasalara güven geldi.

Çin yasakları en çok Texas’a yaradı dersek yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Çin yasaklarının ardından Çin merkezli dev Bitcoin şirketleri merkezlerini Texas’a kaydırıyor. Bitmain ve Poolin Texas’ta devasa Bitcoin çiftlikleri açıyor.

Texas yönetimi, Bitcoin ve blockchain şirketlerini teşvik eden yasalar sayesinde bir cazibe merkezi haline geldi. Yabancı yatırımcılar, ABD’nin sürpriz bir kararla Bitcoin yasaklamayacağından emin ve bu nedenle uzun vadeli yatırım planlayabiliyorlar.

Texas, ABD’nin en büyük ikinci eyaleti! ABD meclisine California’dan sonra en çok temsilciyi Texas gönderiyor. Texas’ı bir ülke olarak değerlendirseydik Kanada’dan daha yüksek milli gelir ile G20’de temsil edilirdi.

Lütfen Bkz: Kripto para regülasyonları nedir?

Bitcoin’e katalizör olacak başka bir açılım Texas’tan geliyor. Texas Valisi Grag Abbott twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada “Texas kripto piyasalarında lider olacak. Kripto paralar Texas’ta tüm marketlere geliyor.”

Abbott açıklamasında Texas geneli yaygın olan H-E-B marketlerini kastediyor. Marketler zinciri her bir şubesine Bitcoin ATM’si kurmayı planlıyor.

Texas Eyaleti Bitcoin ve kripto para piyasalarını düzenleyen 1576 ve 4474 sayılı yasaları meclisinden geçirdi. İlgili yasalar 1 Eylül’den itibaren yürürlüğe girdi. Yasların getirdiği en önemli yenilik, kripto paraların ticari bir mal olarak tanımlanması oldu. Böylece eyalet yasalarına göre kripto paralara artık yasal bir statü tanınmış oldu.

Bitcoin konusunda liberal açılımlar gerçekleştiren tek eyalet Texas değil! Florida, Wyoming ve Rhode Island da Bitcoin ve kripto paralar lehine bir dizi yasaları yürürlüğe soktu!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: