Loading...
btc
BTC
-0.37%
Bitcoin
63.851,79 USDT
eth
ETH
0.97%
Ethereum
3.420,34 USDT
bch
BCH
2.04%
Bitcoin Cash
382,85 USDT
xrp
XRP
-8.82%
Ripple
0,57 USDT
ltc
LTC
-0.19%
Litecoin
71,23 USDT
bnb
BNB
0.26%
Binance Coin
570,38 USDT
sol
SOL
1.17%
Solana
157,32 USDT
avax
AVAX
-0.11%
Avalanche
27,21 USDT
ada
ADA
-1.88%
Cardano
0,43 USDT
dot
DOT
-2.02%
Poladot
6,13 USDT
doge
DOGE
-1.73%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-6.58%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Yatırım
  3. Mainnet sürecinde kripto trade stratejisini nasıl olmalı?

Mainnet sürecinde kripto trade stratejisini nasıl olmalı?

kripto para al sat stratejisi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bugün sizlere kripto para al sat stratejisi olarak kullanabileceğiniz bir yöntemden bahsedeceğiz. Mainnet avcılığı adını verdiğimiz bu yöntem bir çok defa başarılı sonuç vermiş durumda.


Kripto Para Al Sat Stratejisi – Mainnet Avcılığı

Geçen hafta Binance Chain Mainneti gerçekleştirildi. Mainnete öncesi BNB %30 oranında değer kazandı. Binance elbette bu konuda yalnız değil. Mainnet duyurusu ise geçişin gerçekleştiği gün arasında ciddi oranda fiyat farkının oluştuğunu gören yatırımcılar yeni bir strateji türü geliştirmiş oldular: Mainnet avcılığı.

Şunu en baştan belirtelim ki bizler ne bu konunun uzmanlarıyız ne de yatırım tavsiyesi verme derdindeyiz. Yalnızca bu sektörü detaylı olarak incelemeye ve anlamaya kendilerini adayan meraklı gözlerden ibaretiz. Bu yazının amacı da zaten kripto para sektörüne ilgi duyan yatırımcıların farkındalığını artırmak ve daha detaylı gözlerle bakmaya teşvik etmekten ibarettir.

2017 ile 2019 yılları arasında Mainnetlerini gerçekleştiren 28 popüler kripto parayı ele alalım. Bu kripto paralara 3 farklı açıdan yaklaşan 3 farklı yatırımcı tipi olsun.

A Yatırımcısı: Mainnet tarihinden 60 gün önce kripto parayı satın alan yatırımcı. Bu yatırımcı Mainnet tarihinden 1 gün sonra aldığı kripto paraları satsın. 30 gün sonra ise aynı kripto paraya yeniden yatırım yapsın.

B Yatırımcısı: Mainnet tarihinden 30 gün önce kripto parayı satın alan yatırımcı. Bu yatırımcı Mainnet tarihinden 1 gün sonra aldığı kripto paraları satsın. 30 gün sonra ise aynı kripto paraya yeniden yatırım yapsın.

C Yatırımcısı: Mainnet’ten 30 gün sonra kripto paraya yatırım yapsın.

Yukarıdaki 3 farklı stratejinin kazandırdığı oranları aşağıda veriyoruz.

A Yatırımcısı: %38 getiri

B Yatırımcısı: %55 getiri

C Yatırımcısı: %58 getiri

Hangisi En İyisi?

Bu modele göre Mainnet öncesinde kripto para toplayıp zirvede satmaya çalışmak pek de en iyi seçenek olarak durmuyor. Aslında en basit model aynı zamanda en karlı olanı. Yani Mainnet olup bittikten sonra 1 ay bekle ve coinleri satın al.

Lakin şöyle bir durum var ki seçili kripto paraların büyük bölümü geçen sene Haziran ile Eylül ayları arasında Mainnetlerini gerçekleştirdiler. Ki bu dönemde kripto paralar ciddi satış baskısı altındaydı. Şu aralar ayı piyasasından çıkıp boğa piyasasına doğru yol aldığımız ara evrede olabiliriz. Yani uzmanların toplama devresi diye tanımladığı ve genel itibariyle yatay seyrin hakim olduğu zaman dilimi.

kripto para al sat stratejisi Mainnet sürecinde kripto trade stratejisini nasıl olmalı?

Toplanma ve boğa sezonlarında yukarıdaki stratejilerden en çok B modeli karlı çıkabilir. Theta fiyat grafiğinden de anlaşılabileceği gibi dijital varlık Mainnet öncesinde değer kazanmaya başlıyor. Mainnete 1-2 gün kala fiyat zirve yaparken Mainnet günü iyice alçalmış oluyor. Sonrasında ise piyasanın genel yapısına bağlı olarak düşük eğimle yükseliş veya alçalış sezonu geliyor.

Örneğin 1 ay önce yani 31 Mart 2019 tarihinde Mainnetini gerçekleştiren QLC Chain (QLC)’yi ele alalım. 1 Mart tarihinde varlığın değeri 682 satoshi idi. Mainnet tarihinden 2 gün önce 1386 satoshi değerine yükseldi. Bugün yani 27 Nisan tarihi itibariyle artık Mainnetten üzerinden yaklaşık 1 ay geçmiş durumda ve fiyatı 586 satoshi.

kripto para al sat stratejisi Mainnet sürecinde kripto trade stratejisini nasıl olmalı?

Bu örnekte de görüldüğü üzere 1 ay öncesinden alıp 2 gün öncesinde satan bir yatırımcı parasını yaklaık 2 katına çıkarmış oluyor. Bugün aynı kripto paraya yatırım yapmak istese ilk başta satın aldığı QLC miktarının iki katından fazlasını satın alabiliyor. Çünkü fiyat 2 ay öncesinde daha düşük seviyede.

Mainnet Avcılığının Riski

Mainnet avcılığının riski şudur ki proje yöneticileri her ne kadar Mainnet tarihini önceden açıklasalar da bazı aksaklıklar yüzünden zamanında yapılamayabiliyor. Böylesi haberler genelse Mainnet tarihinden önceki 7-10 gün içerisinde duyuruluyor.

Ertelenme haberi fiyatlar üzerinde son derece olumsuz etki yapar ve fiyat düşüşe geçer. Bu yatırım modelinin riski de budur. Mainnet beklerken erteleme ile karşılaşabilirsiniz. Zira QLC ile aynı tarihlerde Mainnet yapacağını iddia eden QKC takvimi ertelemek zorunda kalmış ve yeni Mainnet tarihini 30 Nisan olarak güncellemişti. Dahası bu QKC yönetici ekibinin duyurduğu ilk erteleme de değildi!

Risksiz yatırım olmaz deyip hepinize bol kazançlı günler diliyoruz. Mainnet tarihleri hakkında detaylı bilgi ve programları burayı tıklayarak takip edebilirisiniz.

Kriptoparalar hakkında daha fazlası için Tıklayın

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.