Kripto Paralara Yatırımında Unutulmaması Gereken Stratejiler

featured
Kripto Yatırımını Korumak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Kripto para alıp satmak bir çeşit yatırımdır. Fakat bir süre sonra bu size oyun gibi gelebilir. Kazandığınız para gerçek para kaybettiğiniz para da büyük emek vererek kazandığınız bir paradır. Bu popüler pazarda kalıcı olmak en önemli hedef olmalıdır. Bunun yolu da ancak strateji, taktik, disiplin ve duyguların devre dışı bırakılması ile mümkündür.

Bu yazımında kripto para sektöründe başarılı ve kalıcı bir yatırımcı olabilmek için gereken prensipleri ele alacağız.

Yatırım yaptığınız kripto parayı tanıyın

Bir yatırım yapmadan önce bu paranın taşıdığı gücü ölçün. Ölçüm ise ancak veriye ve dataya dayalı olarak yapılabilen bir şey. Bazı coinler merkeziyetsiz bazıları ise sözümona merkeziyetsiz. Bu farka dikkat etmek gerek. Eğer bir coin bir şekilde belli bir merkezin kontrolündeyse kötüye kullanılabilir yada tamamen kapanabilir. Merkeziyetsiz coin’ler yatırımlarınız için en güvenli limanlardır. Kripto paralar hisse gibi değildir ve kendine has özellikleri ve dinamikleri vardır.

yatırım Kripto Paralara Yatırımında Unutulmaması Gereken Stratejiler

Yatırım için bir sebebiniz olsun

Tüm yatırımların bir sebebi olmalı. Hatta güçlüsünden bir tane. Yatırım yapmadan önce kendinize sorun nedeni ne bekliyorsun, ne kadar bekleyebilirsin… Ne yaptığınızı bilin farkında olun ki sonradan kötü iç sesinize cevap verebilesiniz. Eğer güçlü bir cevabınız yoksa rotası olmayan bir gemi ve aklı karışık tecrübesiz bir kaptan gibi okyanusun ortasında kalırsınız.

Pazar koşullarını anlayın

Kripto para sektörünün aşırı oynak bir sektör olduğu sır değil. Bu birileri için olumsuz bir durumken birileri bundan çok iyi kazançlar elde ediyor. Bunun kararını siz vereceksiniz. Kazanan mı olmak istiyorsunuz kaybeden mi? Cevabı biliyoruz. Ama mesele bunun gereğini yerine getirebilmekte. Bunun prensipleri kuralları stratejileri ve gereklilikleri var. Bunların başında da pazarı anlamak hissetmek koklamak geliyor.

Bunların başında Bitcoin ile altcoin’lerin ters ilişkisini anlamak geliyor. Unutmayın Bitcoin değerliyken ve değeri artıyorken altcoinlerden Bitcoin’e geçiş olur ve piyasaya akan para Bitcoin’de kalır bu nedenle altcoinler düşer. Tam tersi olup Bitcoin değerini bulup stabilize olduğu anda da değeri bu çıkış sırasında düşen altcoinler toparlanma yaşar.

Kendinize bir hedef belirleyin

yatırım Kripto Paralara Yatırımında Unutulmaması Gereken StratejilerBu bir kazanç hedefi olabileceği gibi bir kayıp hedefi de olabilir. Genel olarak amatörlerin kaybetmelerinin nedeni öncelikli olarak kaybetmeye tahammülleri olmaması sonrasında ise kazanç konusunda doyumsuz olmalarıdır. Mutlaka bir kazanç hedefi yada zarardan çıkış hedefi belirleyin. Çıkışın da inişin de bir sonu vardır.

 

 

Altcoin’leri almanız gereken zamanı öğrenin

Altcoinler çok büyük risk taşısalar da riskle birlikte ana coinlerin vadetmediği oranda kazanç da vadederler. Bu nedenle Altcoinleri tanıyın, öğrenin. Altcoin’lerin ne zaman yükselişe geçeceğine dair pazar hareketlerini belirlemeyi öğrenin.

Altcoinleri tamamen portföy dışında tutmak kendinizi büyük bir kazanç imkanından mahrum etmek anlamına gelir. Altcoinler arasında da bir çok fark var. Bazıları çok büyük potansiyel taşıyor. Arkalarında çok güçlü ekipler olan, büyük yatırımcı ve şirketlerin destekledikleri, anlamlı bir pazarda geniş bir kitleye hitap eden coinler bunlar. Ama henüz yeni oldukları için değerlerine ulaşabilmiş değiller. Bunları bilin tanıyın öğrenin ve az da olsa uzun vadeli yatırım yapın. Unutmayın 2017 başında sadece 1000 dolarlık Ripple almış olsaydınız 450.000 Doların üzerinde kazanç elde etmiş olurdunuz.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto Paralara Yatırımında Unutulmaması Gereken Stratejiler
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.