BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Bitcoin vs. Emlak: Hangisi daha riksli?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin vs. Emlak: Hangisi daha riksli?

Bitcoin vs. Emlak: Hangisi daha riksli?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin konut yatırımından daha mı riskli yoksa daha mı güvenli?Buna net yanıt vermek için yazımızı okumanız sanırım faydalı olacaktır.

Bitcoin konut yatırımından daha mı riskli yoksa daha mı güvenli?

Bitcoin’e yatırım yapmak beraberinde büyük riskler de getiriyor. Genel anlamda bakacak olursak esasında herhangi bir şeye yatırım yapmak zaten risktir. Ne alırsan al yatırımından olumlu dönüt alacağının garantisi yoktur.

bkz:Yalnızca Bitcoin değil, Japonya’da Ripple ve Ethereum da kurumsal yatırımcının hedefinde

Çoğu insan kripto paraları altın gibi diğer madeni varlıklarla karşılaştırırlar, aslında Bitcoin kendi başına bir Dijital Altın’ı temsil etmektedir. Peki ya mülkler? Bitcoin konut yatırımından daha mı riskli? Kripto paralar gibi konut yatırımları da birçok dış faktörle karşı karşıya gelmektedir. Bu faktörler yatırımcıların kontrolü dışındadır. Dış faktörler sizin önüne geçemeyeceğiniz, hatta tahmin edemeyeceğiniz başka değişiklikleri de beraberinde getirir. Konut piyasasındaki ve hatta kripto borsadaki fiyat dalgalanmaları neticesinde tüketici yatırımına bağlı masraf vb. taleplerde bulunur.

Konut piyasasının aksine kripto borsa, hilelere ve hacklenme riskine daha çok maruz kalmakta. Kripto para yatırımlarında maalesef birçok suç mevcut. Gerçekle yüzleşmek gerekirse, birisinin sizden Bitcoin çalması, bir konut çalmasından daha kolay. Bunu düşünerek Bitcoin konut yatırımndan daha riskli diyebilirsiniz, ancak bu doğru yorumlama anlamına gelmez.

Bitcoin konut yatırımından daha riskli demek yerine “güvenli Bitcoin yatırımı konutlar kadar güvenli olabilir” demek daha doğru gibi. Fiyat dalgalanmalarının yoğun olduğu dönemleri öngörerek para kazanmanız oldukça muhtemeldir. Aynen konutta olduğu gibi, fiyatlar yüksekken Bitcoin’e yatırım yapmazsınız. Alım ve satım dönemlerinizi düzgün ve gerçekçi belirlerseniz, aynen konut yatırımcısı gibi güvenli yatırım deneyimine sahip Bitcoin yatırımcısı olabilirsiniz.

Aklınızda tutmanız gereken şey, sizin ve varlıklarınızın güvenliği tamamen sizin sorumluluğunuzda. Yatırım yaparken kendi güvenliğiniz ilk önceliğiniz olmalı. Bu nedenle, ister Bitcoin olsun, ister konut veya başka bir şey, sadece kaybetmeyi göze alacağınız şeylere yatırım yapmalısınız. Kendi araştırmanızı yaparak ve yatırım zamanını doğru bilerek kendinizi dış faktörlerden koruyabilir ve zengin bir yatırımcı olabilirsiniz. Bitcoin ve konut, ikisi de birbiri kadar risklidir. Burada belirleyici faktör yatırımcının tutumudur. Güvenli adımlar atan büyük kazançlar elde eder.

kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.