MAGIC coin nedir? MAGIC/USD yorum, geleceği ve haberler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Magic coin nedir? MAGIC coin yorumları nasıl? MAGIC coin geleceği ve fiyat tahminleri umut vadediyor mu? MAGIC coin ile ilgili gelişmeler bu yazımızda.

MAGIC coin yorum

 

MAGIC/USD – 1 MAGIC coin kaç dolar?

Yorumlardan önce MAGIC projesinin ne olduğu ile başlayalım.

MAGIC coin nedir?

MAGIC token kripto dünyasının kısa süre önce tanıştığı Metaverse dünyasının bir parçasıdır. Treasure P2E platformunun kendi tokenidir ve sadece o platformun oyunlarında kullanılabilir. MAGIC ve Treasure ile ilgili merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Metaverse 2021 yılında kripto dünyasını kasıp kavuran bir gelişme olarak karşımıza çıktı. Esasen sanal bir dünyada yer almak ve avatarınızla o dünya etkileşimine girmek çok da yeni sayılmazdı ancak blockchain teknolojisi metaverse dünyasının içine girince Metaverse kripto gündemine otudu. Bu durum Terra’nın USD stabil coini ile Luna coinin yok olmasını, Celcius netwpork iflasını ve FTX borsasının çöküşünü takip eden ayı piyasasına kadar devam etti.

Metaverse’in kripto dünyasının bir parçası olmasını sağlayan en temel dayanak ise NFTler oldu. Bu dijital sanat parçaları hala çok büyük bir değere sahip. Metaverse dünyasının bir parçası olması nedeniyle pek çok insan kendi dijital sanal evini bu sanat eserleriye süslemeyi tercih ediyor. Bunun sonucunda da kripto dünyası alım satımların yer aldığı yaygın bir işlem ağına sahne oluyor..

Metaverse ve NFT’leri birbirine bağlayan bir diğer etken ise oyna ve kazan türü oyunlar. NFT’lerin gerçekten bir değere sahip olması ve kripto para ile ifade edilmeleri nedeniyle bu oyunlarda insanlar alım satım yapıp NHFT token kazanabiliyorlar ve en nihayetinde ise bu kazançlar nakit paraya dönüşebiliyor.

Dijital oyun oynamayı seven ve  oyun tutkusu ile kazanç elde etmek isteyen pek çok insanın oyna kazan türü olan P2E oyunlar dikkatini çekiyor. İşte bu tür oyunların olduğu bir platform olan Treasure oyun tutkunlarına oyna ve kazan oyun hizmetleri veriyor.  Sistemin kendisini tanıttığı yazısında aynen şu ifadeler yer alıyor:

“Treasue Arbitrum üzerinde yer alan merkeziyetsiz bir NFT ekosistemidir ve özelikle metaverse projeler için insa edilmiştir.”

Her blockchain platformunun kendi yerel kriptoparası odlduğu gibi terasue platformunun da tokeni MAGIC tokendir. Bu token Treasure platformundaki oyunlarda kullanılmak üzere tasarlanmış olan bir tokendir.

Treasure pazaryerinde listelenen her proje kendi metaverselerinde Magic token kullanıyor. Magic, Treasure’ın kendi tokeni olarak  pazaryeri işlemlerinin tek tokeni. Bu şekilde MAGIC tüm metaverse ağı için rezerv para olarak hareket diyor.

Treause ve Magic, Ethereum Blockchain üzerinde çalışmakta, ve Arbitrum bir katman 2 ethereum ölçekleme çözümüdür. Bu da MAGIC in coin değil aslında token olduğu anlamına gelir.

MAGIC ve Treasure merkeziyetsiz otonom bir organizasyon olan DAO tarafından işletiliyor.

MAGIC/USD fiyat grafiği yorumu

MAGIC coin nedir? MAGIC/USD yorum, geleceği ve haberlerMagic coin, yükseliş aşamasına başladı. Kripto para henüz 1. minor dalgasını tamamlamadı. 1. minor dalgasını tamalayabilmesi için en az bu kadar daha yükselmesini bekliyoruz.

bkz:DXY ABD dolar endeksi yorum ve grafik: DXY nedir ve ne yapacak?

MAGIC coin geleceği ve fiyat tahminleri

MAGIC coin 2025 yılında 1.75 dolara kadar yükselebilir. 2030 yılı fiyat tahminleri ise 4-5 dolar bandına işaret ediyor.

Magic coin geleceği ve fiyat tahminleri ile ilgili aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz.

Yıl Tavan Ortalama Tavan
2024 $1.04 $1.20 $1.25
2025 $1.43 $1.68 $1.75
2026 $1.86 $2.15 $2.22
2027 $1.86 $2.15 $2.22
2028 $2.30 $2.59 $2.65
2029 $3.26 $3.57 $3.62
2030 $4.71 $4.83 $5.05
2031 $6.65 $6.92 $6.95
2032 $9.07 $9.28 $9.39

 

Magic coin geleceği ve fiyat tahmini 2024

Analizler, Magic coinin fiyatının 2024 yılında 0.68 dolar ile 1.79 dolar arasında olabileceğini gösteriyor. Bu, fiyatta ortalama %92.5’lik bir artış anlamına geliyor.

Magic coin geleceği ve fiyat tahmini 2025

2025 yılında, Magic’in küresel ödemeler alanındaki büyümesinin devam etmesi bekleniyor. Böylece coinin fiyatı da artırabilir. Magic coinin 2025 yılında 1.51 dolar ile 6.10 dolar arasında olması bekleniyor .

Magic coin geleceği ve fiyat tahmini 2030

Magic coinin 2030 yılında 4.38 dolar ile 5.55 dolar bölgesine ulaşacağı tahmin ediliyor . Bu da önümüzdeki yıllarda fiyatın ortalama %605.47’lik bir artış yapacağı anlamına geliyor.

Bu tahminler, Magic’in küresel ödemeler alanındaki büyüme potansiyeline dayanıyor. Ancak, bu tahminlerin kesin olmadığını ve kripto para piyasasının volatilitesi nedeniyle değişebileceğini belirtmek önemlidir. Yatırım kararları vermeden önce kendi araştırmanızı yapmak ve farklı kaynaklardan bilgi almak önemlidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
MAGIC coin nedir? MAGIC/USD yorum, geleceği ve haberler
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.