1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Borsa
  4. Linear Finans ve Band protokolü işbirliği neyi amaçlıyor?

Linear Finans ve Band protokolü işbirliği neyi amaçlıyor?

Linear Finans ve Band protokolü işbirliği neyi amaçlıyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Linear Finans Kripto piyasasına son aylarda giren kavramlar olarak sentetik varlıklar için Band protokolü ile işbirliği yapıyor. Linear finans ve bu konudaki gelişmeleri yazımızda bulacaksınız.


Linear Finans: sentetik varlıklar borsası

Linear Finans mainnetinde Band protokolü tarafından güvence altına alınan Sentetik (Synthetix) Varlıklar borsasını başlatıyor.

Linear Finans, zincirler arası uyumlu türev varlık protokolüdür. Linear Finans mainnette, sınırsız likidite ile sentetik varlıkları düşük bir maliyet ile ve anında oluşturmak, yönetmek ve ticaretini yapmak amacıyla  Band protokolü ile işbirliği yaparak piyasaya ilk adımını attı. Her iki ekibin de son iki aydır bu proje üzerinde çalışmasının sonucu olarak, kullanıcılar sentetik varlık ticaretini deneyimleme fırsatını yakalamış oluyorlar. Bu şekilde Band uzmanları tarafından güncellenen fiyatlandırma da yükseliyor. İşlemler Binance Smart chainde zincir içi olarak, sadece sent ücreti ile çok hızlı ve ucuz gerçekleşiyor.

İlgili:Finans sektörünün geleceği: Synthetix Network!

Linear Finans, piyasaya zincirler arası uyumluluğu getirerek, kullanımı kolay, hızlı ve düşük maliyetli sentetik varlık borsası oluşturuyor, bu şekilde kullanıcıların Linear Swap işlevselliği aracılığıyla hem BSC hem de ETH DeFi ekosistemlerine kolayca erişmesini sağlayarak ERC-20 ile değişim yapılabiliyor.

linear finans Linear Finans ve Band protokolü işbirliği neyi amaçlıyor?

Geleneksel Finans Piyasasına başka bir alternatif

Band Protokolü, Linear Finansın piyasaya sürülmesinin ardından çeşitli ilk sentetik varlıklar için gerçek zamanlı fiyatlar sağlıyor. Aşağıdaki liste Band protokolü tarafından güçlendirilen ilk sentetik varlıkları gösteriyor.

Crypto varlıklar

ℓBTC — Bitcoin

ℓETH — Ethereum

ℓXRP — Ripple

ℓLINK — Chainlink

ℓTRX — TRON

ℓDOT — Polkadot

ℓYFI — Yearn Finance

ℓBNB — Binance Coin

Commodities

ℓXAG — Gold

ℓXAU — Silver

ℓOIL — Brent Crude Oil

Band Protokolü ve Linear Finans işbirliği emtialara ve geleneksel hisse senetlerine 24 saatlik trade getirecek Linear Finans’ın stratejik yatırımcılarının arasında NGC Ventures, Hashed, Genesis Block, CMS Holdings, Alameda Research, Kenetic Captial, Evernew Capital, Soul Capital, Black Edge Capital, Moonrock Capital, DuckDao, Vendetta Capital gibi adı duyulmuş kurumlar var.

Band Protokol

linear-finans

 
Band Protokol zincirlerarası  yazılım platformu. Platform gerçek dünya verileri ile API’leri akıllı sözleşmelerle birleştiriyor ve onlara bağlıyor. Blockchainler  değiştirilemeyen depolama ve belirleyici doğrulanabilir hesaplamalarda harika iş çıkarıyorlar. Ancak blockchainlerin güvenli bir şekilde zincir dışı ağlara erişmesi imkansız. Band  protokolü, merkezi yazılımın tek bir başarısızlığına imkan vermeden, DeFi gibi, tahmin piyasaları gibi ve  zincir üzerinde oluşturulacak oyunlar gibi akıllı sözleşme uygulamalarını gerçekleştiriyor. Band protokolünü destekleyen kurumların başında Binance geliyor.

Kaynak