Flash Haber: Dev borsa XRP işlemlerini durdurma kararı aldı!

Ripple xrp
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En kaliteli kripto para borsaları arasından adı zikredilen Coinbase borsası nedir ve nasıl hesap açılır. Coinbase etkisi ne anlama geliyor? Coinbase ayarında başka hangi borsalar var?

Flash Haber: Dev borsa XRP işlemlerini durdurma kararı aldı!

XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kararının sarsıntılarını tam atlatıyorum derken sarsıcı haberler gelmeye devam ediyor. Dev kripto para borsası Bitstamp, ABD merkezli XRP işlemlerine engel getirdiğini duyurdu. ABD’li yatırımcıları artık Bitstamp Borsasına XRP yatıramayacak.

Lüksemburg merkezli kripto para borsası özellikle vadeli işlemler piyasasında oldukça yüksek işlem hacmine sahip. Borsadan bugün yapılan duyuruya göre borsa, ABD merkezli müşterilerin tüm XRP işlemlerini durduruyor. Alım, satım ve depozito işlemlerinin hepsi dondurulacak.

Bitstamp’in XRP hakkındaki kararı 8 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak. Bitstamp tarafından yapılan açıklamaya göre ABD harici diğer ülke vatandaşları bu karardan etkilenmeyecek. Aşağıda Bitstamp’ın twitter üzerinden yaptığı duyuruyu görüyoruz.  

Bitstamp borsası haberinin ardından XRP, tekrardan 30 cent’in altına geriledi. Bu şekilde delist haberleri gelmeye devam ederse XRP fiyatları daha da gerileyebilir. Aşağıdaki grafikte XRP/USD paritesindeki saatlik değişimi görüyoruz.

coinbase Flash Haber: Dev borsa XRP işlemlerini durdurma kararı aldı!

Kıyamet senaryosu: Coinbase Ripple’i delist edebilir mi?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Ripple aleyhine açtığı davanın etkileri tüm şiddeti ile devam ediyor. Haberin duyurulmasının ardından XRP/USD paritesi serbest düşüşe geçti. Parite 30 cent bandına kadar geriledi. Yazının kalem alındığı saatte XRP boğaları 30 cent’lik destek hattını korumak için mücadele ediyor. 30 cent’lik desteğin kaybedilmesi ile parite hızlı içimde 25 cent bandına gerileyebilir. Aşağıdaki grafikte XRP fiyatlarında gün gün yaşanan değişimi görüyoruz.

coinbase Flash Haber: Dev borsa XRP işlemlerini durdurma kararı aldı!

SEC’in Ripple aleyhine açtığı davanın etkisi ile bazı küçük çaplı kripto para borsaları Ripple’ın XRP’sini liste dışı (delist) bırakma kararı aldı. Bu borsalardan birisi Beaxy Kripto Para Borsası. Aşağıdaki tweet’te XRP delist’i hakkında yapılan duyuruyu görüyoruz.

SEC’in Ripple aleyhine açılan davanın konusu Ripple’ın izinsiz ve usulsüz biçimde piyasaya menkul kıymet ihraç etmesi. Aslında davaya temel olan konu XRP’nin hukuki pozisyonu ile ilgili. Yani XRP bir menkul kıymet mi yoksa kripto para mı? SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu düşünüyor bu nedenle Ripple şirketi aleyhine dava açtı.

ABD yasalarına göre bir şirketin piyasaya menkul değer sunması için SEC’e kayıt yaptırması ve piyasaya arz için izin alması gerekiyor.

Eğer mahkeme XRP’nin menkul kıymet olduğuna karar verirse Ripple ciddi yaptırımlarla karşılaşacak. Hatta Ripple yöneticileri farklı para ve hapis cezasına bile çarptırılabilir.

Daha da önemlisi bir menkul kıymet olduğuna karar verilen XRP artık ABD merkezli kripto para borsaları tarafından listelenemez. Bu nedenle Coinbase başta olmak üzere ABD merkezli kripto para borsalarının XRP’yi delist edebilme ihtimali tartışılıyor. Henüz bu konuda Coinbase veya diğer kripto para borsalarından bir haber gelmedi.

Konuyla alakalı siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak

Coinbase Pro Nedir?

Popüler kripto para borsası Coinbase,  23 Mayısta  dijital varlık platformu GDAX’ı kapatmayı ve özellikle kripto yatırımcılara hitap edecek olan yeni Coinbase Pro’yu piyasaya sürmeyi planladıklarını duyurmuştu. Dün GDAX, resmi olarak kullanıcılarından Coinbase Pro’ya geçmelerini isteyen bir tweet attı. Ayrıntılı bilgiler için lütfen www.koinmedya.com adresini ziyaret ediniz.

Coinbase Pro, GDAX’ın gelişmiş versiyonudur. Coinbase Pro Genel Müdürü David Farmer, şunları söyledi:

“29 Haziran Cuma günü, GDAX’a veda ediyoruz ve Coinbase Pro’ya merhaba diyoruz. Bu yeni sürümden tam anlamıyla yararlanmak için, pro.coinbase.com’u şimdi kullanmaya başlamanızı öneririz. ”

Coinbase Pro, mevcut GDAX işlem motorunun üzerine kurulu yeni bir arayüzdür. Coinbase’in belirttiği gibi, bu ‘pro sürümü’ , aktif yatırmcının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

Coinbase Pro, kullanıcıların güvenli, programatik trading botları geliştirmesini sağlayan sektör lideri konumundaki bir API sunuyor. Ayrıca, FDIC sigortası kapsamında bulunan USD bakiyeleri ile müşteri başına maksimum 250.000 $ ‘a kadar Sigorta koruması sağlıyor.

Resmi hesap:

“Coinbase Pro, yeni bir isimden çok daha fazlasıdır – kripto tacirlerinin tamamen kendi ihtiyaçlarına göre ayrılmış bir ürüne ihtiyaç duyduğunun kabul edilmesidir.”

Coinbase Pro’daki Yeni Özellikler

  •  GDAX’taki tüm işlemler ve ilgili özellikler otomatik olarak Coinbase Pro’da gösterilecektir.
  •  Ticaret deneyimini daha kolay ve daha sezgisel hale getirmeyi hedeflemektedir.
  •  Para yatırma ve çekme işlemleri daha basit hale getirildi.* İşlem penceresinde kolay gezinme ve geçmiş verilere erişme.
  •  Müşterilerin hesap emir ve bakiyelerini gözden geçirmelerini sağlayan “Cüzdanlarım” adlı konsolide portföy görünümü. Coinbase Pro ayrıca, piyasa yapıcılarından herhangi bir ücret almaz ve tüm alıcı ücretlerinde % 0,1’e kadar gidebilen hacme dayalı indirimler sunar.

Coinbase, yeni sürüm imasını ilk defa birkaç ay önce borsalarında Etherum ERC20 standardına dayanan tokenleri destekleme planlarını duyurduklarında yapmıştı.  GDAX şu anda 134 milyon dolarlık işlem hacmi ile 12. sırada bulunuyor ve CoinMarketCap istatistiklerine göre 12’den fazla ticaret çiftine -yani BTC / USD, ETH / USD, LTC / USD vb.- sahiptir.

The Node Abides, bir kripto meraklısı ve bir Twitter kullanıcısı, şu yorumu yaptı:

“Coinbase Pro’daki renk teması çok koyu… GDAX bence mükemmel bir koyu temaydı.”

Coinbase etkisi nedir?

Dünyanın en kaliteli borsaları arasında zikredilen Coinbase borsasında listelenmek kripto paraların en önemli hedeflerinden birisi. Coinbase’de listelenme haberi alan kripto paraların fiyatlarında ciddi değer artışı yaşanıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Flash Haber: Dev borsa XRP işlemlerini durdurma kararı aldı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.