1. Anasayfa
  2. İncelemeBorsa
  3. Coinbase Rehberi: Nasıl hesap açılır, nasıl kullanılır, avantajları nelerdir?

Coinbase Rehberi: Nasıl hesap açılır, nasıl kullanılır, avantajları nelerdir?

Coinbase Rehberi: Nasıl hesap açılır, nasıl kullanılır, avantajları nelerdir?
0
Popüler kripto para borsası Coinbase,  23 Mayısta  dijital varlık platformu GDAX’ı kapatmayı ve özellikle kripto yatırımcılara hitap edecek olan yeni Coinbase Pro’yu piyasaya sürmeyi planladıklarını duyurmuştu. Dün GDAX, resmi olarak kullanıcılarından Coinbase Pro’ya geçmelerini isteyen bir tweet attı. Peki Coinbase Pro nedir?


Coinbase Pro Nedir?

Coinbase Pro, GDAX’ın gelişmiş versiyonudur. Coinbase Pro Genel Müdürü David Farmer, şunları söyledi:

“29 Haziran Cuma günü, GDAX’a veda ediyoruz ve Coinbase Pro’ya merhaba diyoruz. Bu yeni sürümden tam anlamıyla yararlanmak için, pro.coinbase.com’u şimdi kullanmaya başlamanızı öneririz. ”

Coinbase Pro, mevcut GDAX işlem motorunun üzerine kurulu yeni bir arayüzdür. Coinbase’in belirttiği gibi, bu ‘pro sürümü’ , aktif yatırmcının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

Coinbase Pro, kullanıcıların güvenli, programatik trading botları geliştirmesini sağlayan sektör lideri konumundaki bir API sunuyor. Ayrıca, FDIC sigortası kapsamında bulunan USD bakiyeleri ile müşteri başına maksimum 250.000 $ ‘a kadar Sigorta koruması sağlıyor.

koinmedya_brave

Resmi hesap:

“Coinbase Pro, yeni bir isimden çok daha fazlasıdır – kripto tacirlerinin tamamen kendi ihtiyaçlarına göre ayrılmış bir ürüne ihtiyaç duyduğunun kabul edilmesidir.”

Coinbase Pro’daki Yeni Özellikler

  •  GDAX’taki tüm işlemler ve ilgili özellikler otomatik olarak Coinbase Pro’da gösterilecektir.
  •  Ticaret deneyimini daha kolay ve daha sezgisel hale getirmeyi hedeflemektedir.
  •  Para yatırma ve çekme işlemleri daha basit hale getirildi.* İşlem penceresinde kolay gezinme ve geçmiş verilere erişme.
  •  Müşterilerin hesap emir ve bakiyelerini gözden geçirmelerini sağlayan “Cüzdanlarım” adlı konsolide portföy görünümü. Coinbase Pro ayrıca, piyasa yapıcılarından herhangi bir ücret almaz ve tüm alıcı ücretlerinde % 0,1’e kadar gidebilen hacme dayalı indirimler sunar.

Coinbase, yeni sürüm imasını ilk defa birkaç ay önce borsalarında Etherum ERC20 standardına dayanan tokenleri destekleme planlarını duyurduklarında yapmıştı.  GDAX şu anda 134 milyon dolarlık işlem hacmi ile 12. sırada bulunuyor ve CoinMarketCap istatistiklerine göre 12’den fazla ticaret çiftine -yani BTC / USD, ETH / USD, LTC / USD vb.- sahiptir.

The Node Abides, bir kripto meraklısı ve bir Twitter kullanıcısı, şu yorumu yaptı:

“Coinbase Pro’daki renk teması çok koyu… GDAX bence mükemmel bir koyu temaydı.”