BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. İncelemeBorsa
  3. S&P Dow Jones Bitcoin endeksine hazır olun!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

S&P Dow Jones Bitcoin endeksine hazır olun!

S&P Dow Jones Bitcoin endeksine hazır olun!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Finansal veri sağlama alanında dünya lideri S&P Dow Jones Indices, kripto para birimi endeksleri başlatıyor.

S&P Dow Jones ve Bitcoin endeksi

S&P Global Inc, paydaşlarından S&P Dow Jones Indices’ten bugün yapılan açıklamaya göre, finansal veri sağlamada bir dünya markası olan olan firma, 2021 yılında kripto para endeksi çıkaracak.

S&P Dow Jones‘tan yapılan açıklamaya göre, endekslerde New York merkezli sanal para şirketi Lukka’ya ait, en fazla işlem gören 550 coin verileri kullanılacak.

S&P ve Lukka işbirliği ile oluşturulacak endekslere müşteriler de katkı sağlayabilecek. Yapılan ortak açıklamaya göre, müşterilerin istekleri noktasında endekslerde, farklı indikatörler ve kıyaslama araçları kullanılabilecek.

S&P Dow Jones Indices global inovasyon bölümü başkanı Peter Roffman konuya ilgili açıklamada;

Kripto para gibi dijital varlıklar, hızla gelişen varlık sınıfı haline gelirken, bağımsız, güvenilir ve kolay kullanılabilen kıyaslama araçları için en doğru zaman.

S&P Dow Jones –bitcoin

Dünyanın en önde gelen ve en çok tanınan endeks sağlayıcısından gelen bu hamle, kripto para dünyasının ana akım yatırım aracı olmasında önemli bir kilometre taşı olabilir.

Bu haberin Bitcoin’in dolar karşısında rekor seviyeye ulaştığı dönemde gelmesi, yatırımcılardan Bitcoin’e karşı büyük talep olduğunun da bir kanıtı gibi.

Şu sıralar 19,400 doar seviyelerinden işlem gören Bitcoin 2020 yılı içerisinde %170 artış gösterdi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: