Müthiş göstergeden Bitcoin al sinyali!

Efsanevi Bitcoin indikatörünün yaratıcısı konuştu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, diğer geleneksel varlık türlerine benzemediği için analistler, temel analiz yaparken genellikle bilinenlerin dışında bir dizi benzersiz indikatör kullanır. Bu eşsiz göstergelerden biri şimdi, “Bitcoin al” sinyali veriyor!

İşte Bitcoin al sinyali veren o gösterge!

Analistler Bitcoin için temel analiz yaparken, genellikle diğer geleneksel varlık türlerinde kullandıklarından farklı araçlar kullanırlar.

“Gelmiş geçmiş en iyi göstergelerden biri” olarak kabul edilen bu araçlardan biri de şu sıralar “ Bitcoin al çığlığı atıyor”. 

Bu gösterge, daha önce birkaç kez satın al sinyali verdi. Ve o dönemlerde Bitcoin, yine büyük artışlar kaydetti.

Müthiş göstergeden Bitcoin al sinyali!

En iyi gösterge Bitcoin al sinyali veriyor

Bitcoin, madencilik adı verilen bir proof of work sistemi aracılığıyla çift harcamalar sorununu çözen ilk kripto para birimi ve ilk dijital varlıktır.

Madenciler, ağın güvenliğinde çok önemli bir yere sahiptir. Ayrıca fiyat hareketleri üzerinde de böyle ciddi bir etkiye sahip olabilirler.

Dolayısıyla temel analiz araçları da çoğunlukla ağ güvenliği ve BTC madencileri ile ilgili verileri ele alır.

Bitcoin araştırmacıları tarafından şu ana kadar, varlığın uzun vadeli fiyat potansiyelini ortaya koymaya yardımcı olacak düzinelerce gösterge geliştirildi.

 100.000$ ila 1 milyon$’lık ütopik tahminlerle spekülasyon yapmak yerine, bu araçlar; Bitcoin’in, bir teknoloji, değer deposu gibi ömrünü etkileyebilecek temelleri inceler.

Bitcoin neden yükselecek?

Çünkü madencilerin, BTC’lerini satıp satmayacaklarını anlamak için hash gücü oranına bakan Hash Ribbons olarak adlandırılan bir gösterge ise, 2020’da yeni bir yükseliş trendine işaret ediyor.

BTC fiyatı 20.000 doların altında konsolide olurken; Hash Ribbons, beş ay sonra ilk kez tekrar “Bitcoin al” sinyali veriyor.

Ağustos ayında Bitcoin’in 12.000$’a çıkacağını doğru tahmin eden bu metrik, temmuz ayından bu yana ilk kez yeniden pozitif sinyal veriyor.

İndikatörün yaratıcısı Charles Edwards’ın da belirttiği gibi, Hash Ribbons göstergesi, şu anda alıcılar için Bitcoin al sinyal veriyor.

bitcoin al Müthiş göstergeden Bitcoin al sinyali!

Edwards’ın Hash Ribbons indikatörüne göre; “Bitcoin’in hash gücü oranının 1 ve 2 aylık basit hareketli ortalaması, piyasa diplerini, madenci kapitülasyonunu ve daha da önemlisi Bitcoin satın almak için harika zamanları tanımlamak için kullanılabililir.

Dijital varlık yöneticisi Capriole’un kurucusu olan Edwards, satın al çığlığı atan bu gösteriyi sosyal medyada bir grafikle paylaştı. Daha önceki sinyallerle şimdi sinyal arasındaki benzerlikleri kaydeden Edwards;

“Bakın burda ne buldum. Yeni giriş noktasını gösteren mavi bir nokta,” yorumunu yaptı.

Hash ribbons, Bitcoin’in hash gücü oranını temel alır ve yatırımcılara fiyatın ne zaman yükselişe geçeceğini söyler.

Teoride, madenciler büyük bir fiyat düzeltmesi gibi olaylar sonucunda pes ettiklerinde hash oranı düşer. Ancak hash gücü, Bitcoin’in otomatik zorluk güncellemeleri sayesinde yeniden yükselir.

Hash Ribbons, madencilerin maliyetleri karşılamakta zorlandığı capitulation (pes etme/ teslim olma) dönemlerinin, pozisyon almak için en uygun zaman olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’de “fiyat, hash oranını takip eder” denildiği gibi; hash ribonlar da bu popüler mantraya teknik kanıt sağlar.

Edwards’ın yukarıda belirttiği “mavi nokta”, 30 günlük hash değeri 60 günlük değeri geçtiğinde ortaya çıkar ve bir toparlanma hareketine işaret eder.

bitcoin al Müthiş göstergeden Bitcoin al sinyali!

Blockchain analiz platformu Glassnode’un CTO’su Rafael Schultze-Kraft da “Hash Ribbons, yakında bir satın alma sinyali için hazırlanıyor” diyor:

“Hash rate toparlandığında (30d MA, 60d MA’nın üzerine çıktığında) ve BTCUSD fiyat ivmesi pozitif olduğunda, Hash Ribbon mükemmel giriş noktaları verdi.”

Temmuz ayında, “mavi noktaların” daha önce ortaya çıktığı dönemde, Bitcoin’in bir yıldan fazla bir süredir görmediği zirveleri test etmesi sadece birkaç hafta sürdü.

Hash Ribbons’un, Bitcoin’in şimdiye kadar gerçekleştirdiği dev parabolik rallilerinden önce ortaya çıkan bir gösterge olduğunu biliyoruz.

Şimdi, gösterge bir kez daha “satın al sinyali veriyor”. Bakalım bu kez, Bitcoin ne kadar yükselecek?

Bitcoin yükselir mi?

Bitcoin birkaç gün önce, tüm zamanların en yüksek seviyelerini test etti ve buradan hızlı bir şekilde reddedildi. Yakın vadede Bitcoin dha fazla yükselebilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Bitcoin 20.000$’ı aşabilecek mi?

“Bitcoin al” sinyali de bu önemli fiyat hareketinin ardından geldi. Buna göre; Bitcoin’in ATH seviyesini aşması an meselesi olabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Bitcoin yükselmeye devam eder mi?

Tahminler, Bitcoin fiyatının 2020 sona ermeden yeni bir ATH yapacağı yönünde. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Müthiş göstergeden Bitcoin al sinyali!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.