1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin’den yeni rekor!

Bitcoin’den yeni rekor!

Bitcoin’den yeni rekor!
0

Bitcoin’den yeni rekor geldi! 2020’de tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine nihayet ulaştı! 


Bitcoin’den yeni bir rekor geldi!

Bitcoin, Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesini (Bitstamp’ta 19.660 $) kaydetmişti.

bitcoin'den yeni Bitcoin'den yeni rekor!

Üç yıl süren beklemenin ardından, Bitcoin fiyatı nihayet Aralık 2017’de kaydettiği tüm zamanların en yüksek rekorunu kırdı!

Bugün Bitcoin 19.000 doları aştıktan sonra, hızlı bir çıkış yaparak, tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine doğru yükseldi. Ve 2020’nin sonuna yaklaşırken, Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı!

koinmedya_brave

Aslında Bitcoin’den yeni rekor 2020’nin başlarında bekleniyordu. Mayıs ayında gerçekleşen halving etkinliği nedeniyle piyasa duyarlılığı oldukça pozitifti.

Madencilerin blok ödüllerini yarıya düşüren bu işlem, Bitcoin’i uçuracak bir katalizör olarak görülüyordu. Zira daha önce 2 kez gerçekleşen halving, kriptonun büyük bir boğa koşusu yaptığı dönemlere denk gelmişti.

Bazı uzmanlar, halvingin piyasa için olumsuz bir arz şokuna yol açacağını ve Lightning Network ve çok sayıda Bitcoin tabanlı uygulamaların benimsenmesi gibi gelişmelerin de piyasayı yeni ve güçlü bir yükseliş trendine taşıyabiliceğini iddia ediyordu.

Elbette, Coronavirus gibi küresel bir pandeminin ortaya çıkmasını hiç kimse beklemiyordu. Salgın, küresel finans piyasalarını olumsuz etkiledi. Ve mart ayı ortasında hisse senedinin yanı sıra, kripto piyasalarında da büyük bir çöküşe neden oldu.

Bitcoin 2020'de yeni zirve yapabilir mi? Olasılık yüzde kaç?

COVID19’un dünya genelinde hızlı bir şekilde yayılması, yine aynı dönemde Bitcoin’in hızlı bir şekilde çökmesine sebep oldu. Böylece yarılanma öncesi beklenen, BTC’ye yeni ATH kaydettirebilecek bu büyük ralli hayalleri suya düştü.

Fakat şimdi Bitcoin 2020’nin sonuna yaklaşırken oldukça etkileyici bir çıkış yaptı. Ve 2017’de gördüğü en yüksek fiyat seviyesini kırdı.

Peki bundan sonra ne olur? Bitcoin yükselişine devam eder mi?

Küresel finans piyasalarında tehlike devam ediyor!

Küresel salgın tüm kıtaları çepeçevre sarmış durumda. Tüm dünya ekonomik kargaşa yaratan bir salgının ortasında. Merkez bankaları, adeta durmaksızın para basıyor. Hükümetler ise toplumsal huzursuzluğun sokaklara yansımasını istemiyor. Ve şiddete yol açacak bir ekonomik felaketi engellemek için trilyonlarca doları gözden çıkarıyor.

Yakın vadede Bitcoin, geleneksel finans sisteminde yaşananlardan olumsuz etkilense dahi Bitcoin geleceğe damga vuracak.

Bitcoin neden yükselecek?

Bitcoin yükselecek çünkü talep artıyor! Özellikle piyasaya yeni ve büyük kurumsal fonlar giriyor! Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Şöyle ki; Bitcoin, 2008 küresel ekonomik krize tepki olarak ortaya çıktı. Ve o zamandan beri, Bitcoin savunucuları zaten sık sık bu tür potansiyel enflasyonist önlemlere karşı yatırımcıları uyarıyor ve dijital varlıkların önemine vurgu yapıyor.

Onlara göre Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, 2008’deki büyük resesyondan daha büyük bir mali kriz öngördü. Ve Bitcoin’i 2008 krizinden daha büyük bir kriz için yarattı. Nitekim birçok kripto para uzmanı, özellikle de büyük yatırımcıların, artan siyasi belirsizlik dönemlerinde riskten korunma aracı olarak Bitcoin’e yöneldiklerini ileri sürüyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Etiketler: