Loading...
btc
BTC
1.03%
Bitcoin
58.486,49 USDT
eth
ETH
0.64%
Ethereum
3.153,87 USDT
bch
BCH
0.94%
Bitcoin Cash
372,18 USDT
xrp
XRP
7.77%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.02%
Litecoin
69,95 USDT
bnb
BNB
0.44%
Binance Coin
536,16 USDT
sol
SOL
0.34%
Solana
139,93 USDT
avax
AVAX
-0.85%
Avalanche
25,74 USDT
ada
ADA
0.76%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
1.98%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.79%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.03%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Sentetik hisse senetleri kripto piyasalara yenilik yetiriyor! Ancak risk büyük!

Sentetik hisse senetleri kripto piyasalara yenilik yetiriyor! Ancak risk büyük!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasaları oldukça yenilikçi ve inovasyonu kovalayan bir sektör. Bu sektörde yenilik hamlelerinin yaşandığı alanlardan birisi de sentetik hisse senetleri. Ancak her yeni finansal ürün, yeni riskleri de beraberinde getiriyor.


Sentetik hisse senetleri kripto piyasalara yenilik yetiriyor! Ancak risk büyük!

DeFi (Merkezsiz Finans) platformları, Non-Fungible Tokens (NFT) ve sentetik ürünler kripto para piyasalarında 1 yıllık süreç içerinde görülmeye başlayan teknoloji finansal araçlar listesinde ilk sıralarda yer alıyor. İnsan zekasının blockchain ile birleşmesiyle yeni, yepyeni finansal varlıklarla karşılaşıyoruz. Yeni nesil finansal ürünler, yatırımcıların küresel finansal sisteme ve alternatif yatırım araçlarına ulaşmalarına imkan sağlıyor.

Türkiye’den uluslararası piyasalara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların bankalardan broker hizmeti satın alması gerekiyor. Ayrıca mesafenin uzak olması ve zaman farkı uluslararası hisse senedi piyasalarında yatırım yapmak isteyen yerli yatırımcılarımız için ciddi engel oluşturuyor. Broker hizmetleri ise oldukça pahalıya gelebilir. Bu durumda 1,000 dolar gibi sermayesi olan yatırımcılar için uluslararası hisse senedi piyasaları cazip olmaktan çıkabilir.

Aşağıdaki grafikte S&P-500’deki değişimi görüyoruz. Endeks tarihi rekorlar kırıyor. Apple, Tesla, Amazon ve Google gibi şirketlerin hisse senetleri oldukça değerlendi. Ancak düşük sermaye sahip olan yatırımcıların New York ya da Nasdaq Borsasına ulaşarak hisse senedi almaları güç gözüküyor.

sentetik hisse senetleri Sentetik hisse senetleri kripto piyasalara yenilik yetiriyor! Ancak risk büyük!

Yukarıda bahse konu olan zorluklar kripto para piyasaları ve sentetik kripto varlıklar sayesinde aşılabilir. Apple, Tesla, Google ve Amazon gibi şirketlerin hisse senetleri tokenize edilerek kripto para piyasalarında satışa sunulabiliyor. Sentetik hisse senetlerinin satışının gerçekleştiği borsalarda kolayca gözde şirketleri hisseleri satın alınabilir.

Ancak kripto para piyasalarının regüle piyasalar olmadığı ve hisse senedi piyasalarının verdiği güveni her kripto para borsasının vermeyeceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bazı sentetik Apple hisse senetlerinin sahte olduğu iddia ediliyor. Ne yazık ki sahte sentetik ürün alan yatırımcıların mağduriyetlerini giderecekleri hukuki yol ise pek net değil.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.