Ödeme devi Visa kripto kullanım miktarını açıkladı! İşte rakamlar

Visa bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Visa CFO’su CNBC’e yaptığı açıklamada 2021 yılının ilk yarısında kripto kullanıma açık kartları aracılığı ile yapılan kripto para ödeme miktarını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Ödeme devi Visa kripto kullanım miktarını açıkladı! İşte rakamlar

Dünyanın en büyük ödeme platformlarından bir olan Visa’nın CFO’su Vasant Prabhu, CNBC’ye yaptığı açıklamada yılın ilk altı ayında dünya genelinde kripto bağlantılı kartları aracılığıyla 1 milyar dolardan fazla kripto para harcaması yapıldığını açıkladı.

Ödeme devi bu rakamın 2019 ve 2020 yıllarının aynı dönemine göre çok yüksek olduğunu belirtti. 2019 ve 2020 yıllarına ilişkin rakamları açıklamayan Visa o dönemki rakamların bugün açıklananın çok küçük bir kısmı olduğunu ifade etmekle yetindi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Visa CFO’su Vasant Prabhu, kripto para birimlerini daha kullanışlı bir hale getirmeye çalıştıklarını söyledi.

“Kripto para birimini daha kullanışlı ve diğer para birimleri gibi yapan bir ekosistem oluşturmak için çok şey yapıyoruz. İnsanlar, normal para birimlerini kullanacakları şeyler için kripto para birimlerini kullanmanın yollarını araştırıyorlar.” Volatilite vb. açısından pek çok sorun var. Ancak bunu yönetmek ve izlemek kripto para sahiplerine kalmış.”

Prabhu, kripto para kullanımı trendinin devam ettiğini ve çok fazla insanın kripto para borsalarında kripto para alıp sattığını sözlerine ekledi.

Bu düzenlenmiş borsalarda kripto para birimi satın alan insan sayısında çok fazla artış görüyoruz ve görebildiğimiz kadarıyla bu trend devam ediyor.”

Visa’nın en büyük rakibi Mastercard’ın yakın tarihli araştırmasına göre, Kuzey Amerikalı tüketicilerin %93′ü önümüzdeki yıl kripto para veya biyometri, temassız veya QR kod sistemleri gibi diğer gelişmekte olan ödeme teknolojilerini kullanmayı planlıyor. Çalışma ayrıca, Y kuşağının %75′inin kripto para birimini daha iyi anlasalar kullanacağını gösterdi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ödeme devi Visa kripto kullanım miktarını açıkladı! İşte rakamlar
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.