1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance’e bir darbe de Avrupa’nın en büyük ödemeler ağından
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Binance’e bir darbe de Avrupa’nın en büyük ödemeler ağından

Binance’e bir darbe de Avrupa’nın en büyük ödemeler ağından
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para borsalarından olan Binance, farklı ülkelerde düzenleyici baskısı ile karşı karşıya. Bu gelişmeler doğrultusunda, Avrupa’nın en büyük ödemeler ağından borsaya para akışı durduruldu. Binance ile ilgili yaşanan son gelişmelere bakalım.


Binance, Avrupa’ın en büyük ödeme ağından ödemeleri durdurdu

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, son haftalarda düzenleyicilerin bir dizi engellemesi ve yasağı ile karşılaştı. Şimdi ise Avrupa’nın en büyük ödemeleri ağı ile olan para akışını durdurduğunu açıkladı.

Binance, Avrupa’nın en büyük ödeme ağı olan SEPA üzerinden yapılan para yatırmalarının geçici olarak durdurduğunu bildirdi. Bu ağ, aralarında Binance gibi kripto borsaların da olduğu çeşitli kuruluşlara ve kripto para birimi satın alan kullanıcılara kendi ödeme hizmetlerini kullanma izni veriyor.

Binance, kullanıcılara gönderdiği bir e-posta’da “kendisinin kontrolü dışında gelişen olaylardan dolayı” müşterilerinin SEPA üzerinden Binance hesaplarına olan para yatırmalarını durdurduğunu bildirdi. Bildiride şöyle deniliyor:

“Bu süreçte SEPA üzerinden yapılan tüm para yatırmalar yedi iş günü içinde iade edilecek. Bu durdurmadan SEPA’ya yapılacak para çekmeler ise etkilenmiyor.”

Binance’in başı dertte

Son haftalarda Binance çeşitli ülkelerin düzenleyicileri ile sorunlar yaşıyor. Geçen hafta İngiltere’nin finansal düzenleyici kurumu olan FCA, Binance’e tüm faaliyetlerini durdurma talimatı göndermişti. FCA’e göre, Binance’in ülkede hizmet vermesi için hiçbir düzenleyici temeli bulunmuyor. Benzer bir olayla Binance daha sonra Kanada’da karşılaştı. Daha sonra Tayland ve Şeyseller de Binance aleyhinde soruşturma açtıklarını duyurmuştu.

İlgili – İngiltere’den sonra Binance’ın bu iki ülkede de başı dertte

İtalya’da ise bir grup yatırımcı son yaşanan olaylar sonucu oluşan kayıplarının telafisi için Binance aleyhinde dava açtı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao ise bu yaşananlar üzerinde bir mektup yayımladı. Burada yaşanan düzenleyici sorunları hakkında konuştu.

İlgili – Binance CEO’sundan önemli açıklamalar geldi!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler:

Total
0