1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Kripto için bir ilk! En eski değer, yeni değişim aracı kripto ile satılıyor

Kripto için bir ilk! En eski değer, yeni değişim aracı kripto ile satılıyor

Kripto için bir ilk! En eski değer, yeni değişim aracı kripto ile satılıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

En eski değer depolarından bir olan elmas, insanlığın yeni evrensel değeri olan kripto para ile satışa çıkarıldı. Detaylar haberimizde.

Kripto için bir ilk! En eski değer, yeni değişim aracı kripto ile satılıyor

Kripto paralar ile bugüne kadar birçok şey alınıp satıldı. Özellikle NFT pazarında öenmli bir rolü olan müzayede evleri son günlerde fiziksel eserlerde de kripto paraları kabul etmeye başladı.

Sotheby müzayede evi tahmini değeri 15 milyon dolar olan 100 karatlık bir elması açık artırma ile satışa çıkardı. Ünlü müzayede evi yapılacak açık artırmada Bitcoin ve Ethereum olarak ödeme kabul edeceğini açıkladı.

İlgili: NFT haberleri ve son dakika gelişmeleri

Sanat dünyası kripto ekosistemine hızlı bir şekilde entegre olmaya devam ediyor. Akıllı sözleşmeler ile blok zincir üzerine inşa edilen sanat eserleri müzayede evlerinin vazgeçilmezi oldu. NFT pazarı bu yılın ilk 6 ayında 2,5 milyar dolarlık hacme ulaştı. Müzayede evlerin ulaşılan bu miktarlar sonrası kripto paraları fiziksel sanat eserlerinin satışlarında da kullanmaya başladı.

Armut şeklindeki elması satın almak isteyenler Eter veya Bitcoin ile ödeme yapabilecek. Satışta kripto para ile ödeme yapılmak istenirse ödeme Coinbase borsası aracılığı ile yapılacak. Sotheby’nin Asya’daki Mücevherat Başkan Yardımcısı Wenhao Yu yaptığı açıklamada, “En eski ve sembolik değer paydası, şimdi ilk kez insanlığın en yeni evrensel para birimi kullanılarak satın alınabiliyor” dedi.

Sotheby’nin Asya’daki “lüks düzenleme” satış serisinin bir parçası olarak açık artırmaya çıkarılan elmas, 3-8 Temmuz tarihleri ​​arasında Hong Kong galerisinde sergilenecek. Müzayede evi, elmasın halka açık pazarda ortaya çıkan ikinci en büyük armut biçimli elmas olduğunu söyledi. 25 Haziran’dan beri online teklif alıyor.

Kaynak