Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
64.946,68 USDT
eth
ETH
-0.24%
Ethereum
3.148,30 USDT
bch
BCH
-0.92%
Bitcoin Cash
510,67 USDT
xrp
XRP
-0.77%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.55%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
-0.21%
Binance Coin
569,69 USDT
sol
SOL
-0.9%
Solana
149,87 USDT
avax
AVAX
-0.67%
Avalanche
38,05 USDT
ada
ADA
-0.73%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-0.38%
Poladot
7,21 USDT
doge
DOGE
-0.74%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto için bir ilk! En eski değer, yeni değişim aracı kripto ile satılıyor

kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En eski değer depolarından bir olan elmas, insanlığın yeni evrensel değeri olan kripto para ile satışa çıkarıldı. Detaylar haberimizde.

Kripto için bir ilk! En eski değer, yeni değişim aracı kripto ile satılıyor

Kripto paralar ile bugüne kadar birçok şey alınıp satıldı. Özellikle NFT pazarında öenmli bir rolü olan müzayede evleri son günlerde fiziksel eserlerde de kripto paraları kabul etmeye başladı.

Sotheby müzayede evi tahmini değeri 15 milyon dolar olan 100 karatlık bir elması açık artırma ile satışa çıkardı. Ünlü müzayede evi yapılacak açık artırmada Bitcoin ve Ethereum olarak ödeme kabul edeceğini açıkladı.

İlgili: NFT haberleri ve son dakika gelişmeleri

Sanat dünyası kripto ekosistemine hızlı bir şekilde entegre olmaya devam ediyor. Akıllı sözleşmeler ile blok zincir üzerine inşa edilen sanat eserleri müzayede evlerinin vazgeçilmezi oldu. NFT pazarı bu yılın ilk 6 ayında 2,5 milyar dolarlık hacme ulaştı. Müzayede evlerin ulaşılan bu miktarlar sonrası kripto paraları fiziksel sanat eserlerinin satışlarında da kullanmaya başladı.

Armut şeklindeki elması satın almak isteyenler Eter veya Bitcoin ile ödeme yapabilecek. Satışta kripto para ile ödeme yapılmak istenirse ödeme Coinbase borsası aracılığı ile yapılacak. Sotheby’nin Asya’daki Mücevherat Başkan Yardımcısı Wenhao Yu yaptığı açıklamada, “En eski ve sembolik değer paydası, şimdi ilk kez insanlığın en yeni evrensel para birimi kullanılarak satın alınabiliyor” dedi.

Sotheby’nin Asya’daki “lüks düzenleme” satış serisinin bir parçası olarak açık artırmaya çıkarılan elmas, 3-8 Temmuz tarihleri ​​arasında Hong Kong galerisinde sergilenecek. Müzayede evi, elmasın halka açık pazarda ortaya çıkan ikinci en büyük armut biçimli elmas olduğunu söyledi. 25 Haziran’dan beri online teklif alıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.