1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Kurumsallardan Bitcoin için pozitif, Ethereum için negatif veriler

Kurumsallardan Bitcoin için pozitif, Ethereum için negatif veriler

Kurumsallardan Bitcoin için pozitif, Ethereum için negatif veriler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasası büyük bir düzeltme yaşadı. Buna rağmen Bitcoin için kurumsallardan haftalık bazda pozitif bir veri geldi. Ethereum için ise bu veri hala negatif kalmaya devam ediyor.


Kurumsallardan Bitcoin için pozitif, Ethereum için negatif veriler

Bitcoin yatırım ürünleri, son bir haftada yaşanan fiyat düşüşüne rağmen 45 milyon dolarlık bir yatırım çekerek pozitife dönüştü. Ethereum’daki akış ise negatif kalmaya devam ediyor vee ETH ürünlerinden 12.5 milyon dolarlık çıkış görüldü.

Bitcoin (BTC) fiyatı 9 Mayıs’ta kısa süreliğine 30,000 dolara kadar çökeren 2022 yılının en düşük seviyesini gördü. Son bir haftada ise BTC fiyatı yüzde 20 oranında değer kaydetti. Buna rağmen kurumsal yatırımcılar fiyat endişelerini bir kenara bırakarak BTC yatırım ürünlerine yaklaşık 45 milyon dolar akıttı.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Bitcoin, kurumsal oyuncuların tercihi olarak kalırken, Ethereum ve Polkadot bu süre zarfında büyük darbe aldı. Çünkü BTC’ye yatırım akışlı olurken, ETH yatırım ürünleri 12.5 milyon dolarlık çıkış yaşadı. 2022 yılının başından bu yana ise Ethereum ürünlerinden 207 milyon dolarlık yatırım çıkışı oldu.

Neden Ethereum, Bitcoin’i geride bırakacak?

BTC ve ETH, Kasım 2021’de yeni zirveler kaydetmişti. Ancak o zamandan bu yana bu alandaki yatırımlar ve global dijital varlıkların yönetimi altında toplam değer keskin bir şekilde düştü.

İlgili – Ethereum fiyatında yeni destek ve toparlanma girişimi: Güncel ETH teknik analizi

CoinShares, son raporunda şöyle diyor:

“Dijital varlık yatırım ürünleri, geçen hafta şaşırtıcı bir şekilde toplam 40 milyon ABD doları tutarında yatırım akışı gördü. Biz yatırımcıların özellikle son fiyat düşüşünü fırsata çevirmeye çalıştığını düşünüyoruz. Kuzey Amerika yatırım ürünlerinde 66 milyon ABD dolar giriş olurken, Avrupa’da toplam 26 milyon ABD doları çıkış görüldü. Burada bir orantısızlık var. İlginç bir şekilde, tarihsel olarak aşırı fiyat zayıflığı dönemlerinde gördüğümüz gibi, yatırım ürünü alım satım aktivitesinde aynı artışı görmedik. Bundan dolayı da 4 haftalık negatif durumun sonuna işaret edip etmediğini söylemek için henüz çok erken.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: