1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Kurumsallar kripto piyasasındaki son yükselişte ne yaptı? İşte veriler

Kurumsallar kripto piyasasındaki son yükselişte ne yaptı? İşte veriler

Kurumsallar kripto piyasasındaki son yükselişte ne yaptı? İşte veriler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto varlık firması CoinShares, kurumsal yatırımcıların son fiyat artışından büyük kar aldığını ortaya koydu. Detaylar haberimizde.

Kurumsallar kripto piyasasındaki son yükselişte ne yaptı? İşte veriler

2021 yılının kasım ayında kripto para fiyatlarının tavan yapmasının ardından yaşanan düşüş 2021 yılının mart ayının ortasına kadar devam etti. Mart ayında eski seviyelere ulaşamasak da piyasada bir kıpırdanma yaşandı. Bitcoin ve Ethereum bu dönemde 2022 yılının en yüksek seviyelerini kaydetti.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

BTC, 48,000 dolar seviyesini gördü. Ethereum ise aynı dönemde 3,573 dolara kadar yükseldi. Son bir haftadır piyasa yönünü tekrar aşağı doğru çevirdi. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda 40,244 dolardan işlem görürken Ethereum 3,028 dolardan fiyatlanıyor. Kripto piyasasının toplam değeri 1,860 trilyon dolara geriledi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Önde gelen bir dijital varlık yöneticisi CoinShares, kurumsal kâr almanın geçen hafta kripto yatırım ürünlerinde ağır çıkışlara yol açtığını belirtti.

kripto piyasası Kurumsallar kripto piyasasındaki son yükselişte ne yaptı? İşte veriler

CoinShares, son raporunda geçen haftaki 134 milyon dolarlık yoğun çıkışların, önceki haftanın piyasa değeri değerlenmesinin bir sonucu olduğunu öne sürdü.

“Dijital varlık yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 134 milyon ABD doları tutarında çıkış görüldü ve bu yıl bu yılın ikinci en büyük haftalık çıkışı oldu. Çıkışlar, hem Avrupa’da (%39) hem de Amerika’da (%61) sağlayıcılar arasında geniş tabanlıydı. Geçen haftaki fiyat artışının, yatırımcıları kar elde etmeye sevk etmiş olabileceğine inanıyoruz.”

Kripto para bazında en büyük çıkışlar 132 milyon dolar ve 15 milyon dolar ile sırasıyla Bitcoin ve Ethereum’da oldu. Kurumsal yatırımcıların küçük paylar ile altcoinlere yöneldiği görüldü.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.