1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. Kurumsal yatırımcılardan yeni Ethereum fonuna destek!

Kurumsal yatırımcılardan yeni Ethereum fonuna destek!

Kurumsal yatırımcılardan yeni Ethereum fonuna destek!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan Fidelity, müşterileri için çiçeği burnunda Ethereum fonu için büyük bir alım gerçekleştirdi. 

Yeni Ethereum fonuna kurumsal yatırımcılardan destek

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan Fidelity, yeni Ethereum fonundan müşterileri için USD karşılığı 5 milyon doları aşan ETH alımı gerçekleştirdi. 

Fidelity Dijital Varlık Yönetimi Başkanı Chris Tyrer, Ethereum Endeks Fonu için yalnızca bir müşteriden 5.018.184$’lik bir yatırım alındığını belirtti.

İlginizi çekebilir:

“4 ay içinde dolar çökecek! Gümüş ve Bitcoin alın!”

Ethereum boğalarının önündeki en önemli engel! – ETH teknik analizi

 

Kurumsal yatırımcılar yeniden oyuna dahil oluyor! - Ethereum fonuna dev destek!

 

Bu yatırım, nispeten küçük bir meblağ olduğu için müşterinin kim olduğu belli değil, ancak Ethereum fonu piyasaya daha yeni sürüldüğü için, bu oldukça umut verici bir gelişme. Nitekim bu kadar kısa sürede, fonun kurumsal yatırımcılardan talep görmesi, kurumsal yatırım dalgasının yeniden başlamak üzere olduğuna dair bir işaret olarak değerlendirilebilir.

Fidelity Investments 2019 yılında, Fidelity Digital Assets adını verdiği, bir kripto para işlem ve muhafaza platformu kurarak, dijital piyasada yer alan uzun vadeli bireysel yatırımcılara ve serbest yatırım fonlarına odaklanan kurumsal yatırımcılara hizmet sunmaya başlamıştı. 

Şirket, Wise Origin Bitcoin Endeks Fonu için de son zamanlarda 60 milyon dolar topladı, ancak şirket adına konuşan bir yetkili konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Fidelity olarak, müşterilerin farklı finansal hedefleri ve risk toleransları ile uyumlu bir şekilde risk almalarına yardımcı olan çeşitli ürün ve çözümlere duyulan ihtiyacın farkındayız. Bitcoin dışındaki dijital varlıklara yönelik yatırımlarda müşteri talebini görmeye devam ediyoruz.”

Bu arada Ethereum fiyatı, Bitcoin ile birlikte son zamanlarda bir miktar istikrar kazandı ve bu da yatırımcıların dikkatinin yeniden bu piyasaya yönelmesini sagladı.

Örneğin NYDIG, geçen hafta Kurumsal Bitcoin Fonu için iki yılın en büyük yatırımı olarak 700 milyon dolar topladı.

Bunun bir eğilim gösterip göstermediği henüz belli olmasa da kriptoya akan kurumsal yatırımlar, aylar süren sessizliğin ardından biraz olsun canlanmaya başlıyor gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir:

Analist altcoin sezonunu başlatacak sürpriz kripto parayı açıkladı!

AB’den kripto para konusunda şimdiye kadarki en büyük adım

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.