Loading...
btc
BTC
0.1%
Bitcoin
66.110,82 USDT
eth
ETH
2.24%
Ethereum
3.559,61 USDT
bch
BCH
1.41%
Bitcoin Cash
428,86 USDT
xrp
XRP
3.54%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.94%
Litecoin
79,11 USDT
bnb
BNB
0.4%
Binance Coin
605,70 USDT
sol
SOL
0.99%
Solana
144,47 USDT
avax
AVAX
-1%
Avalanche
29,99 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.24%
Poladot
6,18 USDT
doge
DOGE
0.86%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
1.87%
Shiba Inu
0,00 USDT

Son dakika: Goldman Sachs’tan Bitcoin hamlesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en önemli yatırım bankalarından Goldman Sachs, müşterilerine Bitcoin sunmaya hazırlanıyor.

Goldman Sachs’tan Bitcoin hamlesi

CNBC, bankacılık devi Goldman Sachs’ın, varlıklı müşterilerine Bitcoin ve dijital varlık yatırımı teklif etmeye başlayacağını duyurdu.

Daha önce, 17 Mart’ta, başka bir yatırım bankası Morgan Stanley de BTC yatırımı sunacağını açıklamıştı.

 

kurumsal yatırım Son dakika: Goldman Sachs'tan Bitcoin hamlesi

 

Goldman Sachs 2021 yılının ikinci çeyreğinde, özellikle varlıklı, müşterilerine başta Bitcoin olmak üzere bir dizi kripto para yatırım imkanı sunacak. Duyuruyu CNBC’ye Goldman Sachs yöneticilerinden Mary Rich yaptı.

Rich, Goldman Sachs’ın yatırım sunumları hem doğrudan BTC alımı hem de duna dayalı türev varlıklar üzerine olabilir.

Bilindiği üzere Goldman Sachs Mart ayı başında müşteriler arasında Bitcoin üzerine bir anket te yaptırmıştı.

İlgili: Piyasanın en çok okunan haberi: Goldman Sachs Bitcoin anketi

 

Kaynak

 

 

Xbox kullanıcılarına Bitcoin anketi

Kurumsal firmaların kripto para açılımlarına bir yenisi eklenebilir. Finans çevrelerinin Bitcoin’in bir ödeme aracı olup olamadığı, nakit ve diğer parasal varlıkların yerine kullanılıp kullanılmayacağı tartışmalarının arasında kurumsal firmalardan kripto para açılımları gelmeye devam ediyor. Bu konudaki son açılım dev yazılım firması Microsoft’tan gelebilir.

Dünya genelindeki tüm Xbox kullanıcıları yakında Bitcoin ile ödeme kolaylığını elde edebilir. Xbox ara yüzünden oyuculara bir anket yapan Microsoft, Xbox kullanıcılarına ödemelerde Bitcoin kullanmak isteyip istemediklerini sordu.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Microsoft Xbox kullanıcılarına ödeme yöntemlerine ilişkin çeşitli alternatifler sunuyor. Dev yazılım firmasının oyunculara yönelttiği sorular şöyle:

  • Xbox’taki ürünler için nasıl ödeme yapıyorsunuz?
  • Xbox’ta ürünler satın almak için desteklenen ödeme yöntemlerinin sayısı hakkında düşünceleriniz neler?
  • Xbox’ta diğer ödemi yöntemlerinden hangisini kullanmayı tercih edersiniz?
  • Tercih ettiğiniz ödeme yöntemi mevcut olmadığı için Xbox’ta satın almaktan vazgeçtiğiniz bir durum söz konusu oldu mu?

Bu sorulardan Xbox’ta diğer ödeme yöntemlerinden hangisini kullanmayı tercih edersiniz sorusunun seçeneklerine Bitcoin’i de ekleyen Microsoft, kullanıcıların ilgisine göre Bitcoin’i bir ödeme seçeneği haline getirebilir.

https://twitter.com/DocumentingBTC/status/1373737622317699081

Ödeme yöntemlerinin çeşitlendirilmesi aracı kuruluşlara komisyon ödemek istemeyen veya çeşitli sebeplerle kimlik bilgilerini bu kuruluşlarla paylaşmak istemeyen Xbox kullanıcılarını memnun edecek.

Mircosoft’un bir dijital para birimi olan NEO ile iş birliği olsa da henüz herhangi bir kripto para ile oyun satışı yapmadı.

Kaynak

Kurumsallar Bitcoin için sıraya girdi!

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz, kurumsal yatırımcıların son birkaç ayda Bitcoin‘in meşruiyetini artırmaya yardımcı olduklarını. Şimdi ise gördükleri her BTC fiyat düşüşünü fırsat bilerek, BTC almak için “sıraya girdiklerini” açıkladı.

CNBC‘ye konuşan Novogratz, birçok Amerikalının 1.9 trilyon dolarlık COVID-19 yardım paketinin bir parçası olarak 1.400 dolarlık teşvik çekleri alacağına dikkat çekti. Mizuho Securities tarafından yapılan bir araştırma, perakende yatırımcıların pazara girdiği şu dönemde, Amerikalılara dağıtılan 380 milyar doların en az 40 milyar dolarının Bitcoin ve hisse senetlerine yatırılacağını ortaya koydu.

Novogratz’ın söylediği bir fiyat düşüşü ile Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz birkaç gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.800 dolardan 53.000 dolara düştü. Milyarder yatırımcı perakende alımların Bitcoin’i bu haftasonu yeni bir zirveye taşıyabileceği görüşünde.

 

 

https://twitter.com/SquawkCNBC/status/1371434077866369024

Novogratz, Bitcoin’in meşruiyetinin, alana giren kurumsal yatırımcılar sayesinde, son birkaç ayda iyileştiğini de sözlerine ekledi. Tesla, MicroStrategy, MassMutual, Ruffer Investment gibi şirketler pazara girmek için BTC satın aldıkça, kurumsal benimseme de arttı.

Novogratz Bitcoin’in artık bir varlık haline geldiği noktasındaki bir soruya yönelik şunları söyledi:

Belki.. olabilir değil. [Bitcoin] artık bir varlık sınıfıdır. Kripto para artık bir varlık sınıfıdır.

Her düşüşte, kurumsal alıcılar [Bitcoin] almak için sıraya giriyorlar.

 

Novogratz, geçen ay Bitcoin fiyatının 2024 yılına kadar 500.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etmişti.

Öte yandan, bu noktada, JPMorgan‘ın son raporundan da bahsetmekte yarar var. JPMorgan raporu, son dönemlerde perakende Bitcoin alımının artış gösterdiği; buna karşın kurumsal alımın düşüş gösterdiği yönünde.

JPMorgan strateji uzmanı Nikolas Panigirtzoglu tarafından hazırlanan raporda, içinde bulunduğumuz çeyrekte, perakende alıcılar 187.000 BTC, kurumsal alıcılar ise 173.000 BTC satın aldılar. Bu rakam geçtiğimiz yılın son çeyreğinde, 205.000 BTC’ye 307.000 BTC olarak gerçekleşmişti.

Kaynak

Hong-Kong menşeili firmadan tarihi BTC ve ETH alımı

Hong-Kong menşeili teknoloji firması Meitu bugün yaptığı açıklamada, şirketin toplam 40 milyon dolar değerinde, Bitcoin ve Ethereum satın aldığını duyurdu.

Meitu’dan Hong-Kong Menkul Kıymetler Borsasına yapılan açıklamada şirketin, 05.03.2021 tarihinde BTC ve ETH alımı yaptığı ilan edildi.

Böylelikle Meitu, kripto para yatırımı yapan halka açık ilk Çin firması oldu.

Meitu, 15.000 adet ETH ve 379,12 adet BTC satın aldı. Satın alımın toplam olarak 40 milyon dolar değerinde olduğu duyuruldu.

 

Meitu office

 

Öte yandan, Hong Kong borsasında işlem gören büyük bir firmanın halka açık bir şekilde Bitcoin satın alması şüphesiz kendi başına kayda değer bir gelişme olsa da, Meitu’nun kurucusu Cai Wensheng‘in kripto paraya olan ilgisi yeni değil. Wensheng, uzun zaman önce “Bitcoin’in geleceğini gördüğünü” ve 2018’de 10.000 BTC’ye (504M $) sahip olduğunu açıkladı.

 Meitu’dan yapılan açıklamanın devamında, şirketin mevcut nakit rezervlerinden finanse edilmek üzere 100 milyon dolara kadar kripto para satın alabileceği bildirildi.

Meitu bu alımla birlikte, Square, Tesla ve MicroStrategy‘nin de aralığında buluğunu, Bitcoin’i rezerv yönetim stratejisi olarak satın alan firmalar arasına katılmış oldu.

Kaynak

 

Kurumsal Bitcoin yatırımı hakkında Sık Sorulan Sorular

Kurumsal yatırımcılar kimlerdir?

Dünyanın dev fonları, büyük yatırım şirketleri kurumsal yatırımcılar olarak bilinir.


Bitcoin’e yatırım yapan fonlar hangileri?

Bitcoin’e yatırım yapan dev fonlardan bazıları; GrayScale, BlackRock, MicroStrategy, Coinshares, Square


Bitcoin’e en fazla yatırım yapan kurumsal firma hangisi?

Bitcoin’e en fazla yatırım yapan kurumsal firma yaklaşık 600.000 BTC ile tüm Bitcoinlerin % 2,85’e sahip olan GrayScale.


Kurumsalların toplam Bitcoin’i ne kadar?

20 Kasım 2020 itibari ile kurumsal firmaların 842,228 Bitcoini var. Bu rakam toplam Bitcoin’in %4,54’dür.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.