Piyasanın en çok okunan haberi: Goldman Sachs Bitcoin anketi

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paralar ve Bitcoin anket sonuçları bu sayfada. Dünyanın çeşitli bölgelerinde gerçekleştirilen kripto para ve Bitcoin temalı anketleri sizlerle paylaşıyoruz.

Piyasanın en çok okunan haberi: Goldman Sachs Bitcoin anketi

ABD merkezli dev yatırım bankası Goldman Sachs Bitcoin anketi, kripto para piyasalarında en çok okunan haber oldu. Dev yatırım bankası, kurumsal firmalara Bitcoin hakkında sorular yönetti. Soruların içeriğine geçmeden önce Goldman Sachs’i yakından tanıyalım!

Yatırım bankası 1869 yılında kuruldu. Goldman Sachs güncel verilerine göre 44.56 milyar dolarlık fonu yönetiyor. Goldman Sachs hisseleri New York Borsasında listeleniyor ve haftayı 327 dolardan kapattı.

Goldman Sachs anket sorularını emeklilik fonları, makro fonlar, sigorta şirketleri, hedge fon firmaları başta olmak üzere 280 farklı kurumsal firmaya yönetti. 280 kurumsal firmadan 112’si kripto paralara yatırımda bulunduklarını ifade ettiler.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Katılımcıların %61’i kripto para piyasalarının önümüzdeki 12-24 aylık süreç içerisinde büyümeye devam edeceğini düşünüyor.

Katılımcıların %54’ü Bitcoin’in önümüzdeki 12-24 aylık süreç içerisinde 40 bin dolarla 100 bin dolar arasında değişeceğini öngörüyor.

Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapmayan %35’lik katılımcı ise yatırım yapmamalarının en önemli nedeninin regülasyonlar konusunda yaşanan belirsizlikler olduğunu belirtti.


Katılımcılar arasında en popüler olan kripto para %42 ile Bitcoin. Bitcoin’i ise %29 ile Ethereum takip ediyor.

Özet olarak Goldman Sachs’in kurumsal müşterilerinin %40’ı kripto paralara yatırım yaptı. Bu arada yatırımcıların %34’ü Bitcoin’in önümüzdeki 12 ay içerisinde 100 bin dolara kadar çıkacağını tahmin ediyor.

Kaynak

Visa’nın Güney Amerika Bitcoin anketinde beyin yakan sonuçlar!

Ünlü kredi kartı şirketi Visa, Güney Amerika özelinde Covid-19 salgını ve sonrası süreçte tüketici davranışlarındaki değişimi tespit için geniş kapsamlı bir anket çalışması düzenledi. Elde edilen sonuçlar Brezilya merkezli bir medya organı üzerinden kamuoyuna açıklandı. Anketten geleceğe dair çok önemli bulgular var.

Anket sonucunda elde edile bulgular şu şekilde:

  1. Toplumun %78’i kripto paralar dahil yeni ödeme sistemlerini kullanmaya hazır gözüküyor.
  2. Toplumun %58’i WhatsApp Pay ve WeChat Pay gibi sosyal medya araçları üzerinden ödeme ve fon transferi yapmaya hazır gözüküyor.
  3. Toplumun %42’i biometrik şifreleme yöntemleri (parmak izi, retina, vesaire) ile ödeme yapmaya ve fon transferi yapmaya hazır gözüküyor.
  4. Teknolojik önem sıralamasında kripto paralar ve ardındaki teknoloji olan blockchain toplumsal algı açısından %25’ile 3’üncü sırada yer aldı.
  5. Ankette Nesnelerin İnterneti %22, sanal gerçeklik ise %10 oranlarında tercih aldı.

Güney Amerika toplumu kripto paralar ve Bitcoin kullanımına oldukça hazır gözüküyor. Visa ve MasterCard gibi kredi kartı şirketleri kripto para üzerinden alışverişe imkan tanıyan para kartları üretmeye başladı. Kripro para debit kartlarına sahip olan tüketiciler, sanal varlıklarını bu kartlar üzerinden dilediği gibi harcayabiliyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Latin Amerika ülkelerinde yaşanan yüksek enflasyon ve manipülatif para politikaları Covid Salgını haricinde kripto para kullanımını yaygınlaştıran diğer önemli faktörler arasında yer alıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Piyasanın en çok okunan haberi: Goldman Sachs Bitcoin anketi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.