BTC : 79406 ₺ ETH : 1.722 ₺ XRP : 43.76 ₺ LTC : 7.666 ₺ USDT : 336.2 ₺ XLM : 0.2233 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Küresel tansiyon artmaya devam ederse Bitcoin 8 bin dolara çıkar mı?

Küresel tansiyon artmaya devam ederse Bitcoin 8 bin dolara çıkar mı?

Küresel tansiyon artmaya devam ederse Bitcoin 8 bin dolara çıkar mı?
0

Kasım Süleymani operasyonun ardından küresel tansiyon artmaya devam ederse Bitcoin 8 bin dolara çıkabilir. Geçmiş dönemlerdeki artan küresel risklerin ardından Bitcoin ve geleneksel yatırım araçlarının farklı yönde hareket ettiğini gördük.


Küresel tansiyon Bitcoin fiyatlarını 8 bin dolara itebilir?

Dünya gündemi ABD-İran gerilimine odaklanmış durumda. Küresel riskler artarken ekonomik veriler de bu durumda etkileniyor. En önemli üretim girdilerinden olan petrol fiyatları artış gösterdi. S&P500 ve Nasdaq-100 gibi küresel endeksler de negatif yönde hareket ediyor.

Bitcoin ve kripto paralar ise küresel risklerin arttığı durumda geleneksel finansal araçlardan ayrışarak farklı yönde hareket edebiliyor. Bunun örneğini 2019 yılında ABD-Çin ticaret savaşları ve Brexit konusunda gördük. Bu iki önemli küresel hadisede S&P500 ve Nasdaq endekslerinde düşüş gözlenirken Bitcoin fiyatlarında artış gerçekleşmişti. Son iki gündür Kasım Süleymani operasyonunun etkisi ile ABD-İran arasında yaşanan gerilim dünya ölçeğine taşınıyor. Küresel tansiyon artmaya devam ederse Bitcoin 8 din dolara çıkabilir.

Lütfen Bkz: Kasım Süleymani saldırısından sonra Bitcoin ve Monero’da hareketlenme

koinmedya_brave

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 7.373 dolardan işlem görüyor. Kasım Süleymani operasyonunun ardından Bitcoin’de yaklaşık 500 dolarlık bir değerlenme söz konusu. Toplam kripto para piyasaları değerinde ise yaklaşık 9 milyar dolarlık değerlenme yaşanıyor. Küresel risklerin devam etmesi durumdan toplam kripto para piyasaları değeri tekrardan 200 milyar doların üstüne kolayca çıkabilir.

Lütfen Bkz: ABD-Çin ticaret savaşları Çinlileri Bitcoin almaya itiyor

Analist CryptoBird, ABD-İran arasında gerilimin Bitcoin fiyatlarını 8 bin dolara doğru itebileceğini ileri sürüyor. CryptoBird, bu bakımdan süreci Mayıs 2019’daki ABD-Çin ticaret savaşlarına benzetiyor.

Kaynak

Etiketler: