Ethereum geliştiricisinden kritik Ethereum 2.0 açıklaması!

Ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum, ağ için bir dönüm noktası olan Ethereum 2.0’a geçiş için hazırlık yapıyor. Ancak yatırımcılar kısa bir süre daha beklemek zorunda. Detaylar haberimizde.

Ethereum geliştiricisinden kritik Ethereum 2.0 açıklaması!

Dünyanın ilk akıllı sözleşme platformu olan Ethereum, ağın çalışma düzenini tamamen değiştirmeye hazırlanıyor. Şu anda iş kanıtı modeline dayalı bir madencilik sistemi ile çalışan Ethereum, The Merge olarak adlandırılan dönüşüm ile hisse kanıtı modeline geçiş yapacak.

Bu geçişin temel nedeni sahip olduğu enerji tüketimi sorununu. Ethereum, enerji tüketimi nedeniyle yüksek işlem ücretleri ile karşı karşıya. Ağın yavaş çalışması ve buna karşılık yüksek işlem ücretlerinin ortaya çıkması, Ethereum ağını kullananların en fazla eleştirdiği konuların başında geliyor.

İlgili:Ethereum nedir, Ethereum madenciliği nasıl yapılır?

Yatrımcıların gözü geçtiğimiz yıl yapılan son büyük yükseltme olan Londra güncellemesinin ardından geçişin tam olarak gerçekleştirilmesinde. Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, yaptığı açıklama ile PoS’a geçişin bu yıl yapılacağını ancak beklenilenden biraz daha geç olacağını ve haziran ayında güncellemenin yapılmasının mümkün olmadığını belirtti.

Ethereum

 

Ethereum, dünyada GPU kullanılarak yapılan en büyük madencilik ağına sahip. GPU’ların bu nedenle tedarikinde büyük sıkıntılar yaşanırken fiyatları da büyük ölçüde artış göstermişti. Ethereum’da bu dönüşüm GPU madenciliğini imkansız hale getiriyor.


İlgili:Ethereum fiyat tahmini

Güncelleme beklentisi ile son dönemlerde GPU fiyatlarında bir düşüş yaşanıyordu. Tim Beiko’nun yaptığı gecikme açıklaması GPU fiyatlarının yeniden yükselmesine neden olabilir.

Nvidia GeForce RTX 30 serisi ekran kartların fiyatları geçtiğimiz yıl %200 civarından artış ile dikkat çekmişti. Fiyatları 2022’de düşen ekran kartları için yeniden bir artış beklentisi özellikle oyuncular için kötü haber.

Ethereum, gelişmelerin ortasında Coinmarketcap verilerine göre 3,027 dolardan işlem görüyor. ETH, son 24 saat içerisinde yatay bir görünüm sergiledi. Altcoinin piyasa değeri ise 364 milyar dolar.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Günlük Ethereum (ETH) fiyat hareketleri

ethereum Ethereum geliştiricisinden kritik Ethereum 2.0 açıklaması!

 

 

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ethereum geliştiricisinden kritik Ethereum 2.0 açıklaması!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.