1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto vs. Airdrop: Arasında ne fark var?

Kripto vs. Airdrop: Arasında ne fark var?

Kripto vs. Airdrop: Arasında ne fark var?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para Airdrop nedir? Öncelikle temel amaç hedeflenen kitleyi kazanmak ve pazar planı yapmak için, planlanan Tokenin direkt hedefe odaklanması adına bedavaya kitleye dağıtılmasıdır.Kripto para ilgilenen girişimcilerin ifade şekli şekli ile “yaratılacak tokenlerin madencilik süreci önceden planlanmış yatırımcılara ücretsiz (bedava token) dağıtılması” diye tanımlamak mümkün.


Kripto para Airdrop nedir ? Airdrop gerçekten kazançlı mı?

Kripto para Airdrop Kripto vs. Airdrop: Arasında ne fark var?Kulağa biraz şaşırtıcı gelse de bedava para verme 1969’da “Paranın Optimum Miktarı” başlıklı bir makalede, ekonomist ve Nobel Ödülü sahibi Milton Friedman şöyle bir düşünce deneyi önerdi;

Kripto para Airdrop Kripto vs. Airdrop: Arasında ne fark var?

Bir  helikopterin bir topluluğa bir daha tekrarlanmayacak şekilde 1000 dolar dağıttığını hayal edin.  

En güzel Airdrop nedir videosu..

GÖKYÜZÜNDEN para bırakarak, bir ulusun merkez bankası dolaşımdaki para miktarı artırabilir. Ek olarak, bu durum ekonomik faaliyeti havada bırakıyor ve enflasyonu artıracaktır. Konuşma dili “helikopter parası” olarak da adlandırılan bu alışılmadık para politikası aracı, eski Fed Başkanı Ben Bernanke‘nin deflasyon ile ilgili 2002 yılındaki bir konuşmasını  kale alınmamıştı. Bernanke ile yeniden gündeme gelen Airdrop politikası O’na Helikopter Ben ‘ ‘ lakabını kazandırmak için yeterli oldu.

Kripto para dünyasındaki kullanımına da geri dönersek, Kripto para Airdrop nedir sorusuna net bir şekilde cevap vermiş olacağız. Öncelikle temel amaç hedeflenen kitleyi kazanmak ve pazar planı yapmak için, planlanan Tokenin direkt hedefe odaklanması adına bedavaya token veya coinin dikey kitleye dağıtılmasıdır. Aslında kripto paralardaki Airdrop mantığı Friedman ‘öne sürdüğü sürdüğü şekilde piyasayı canlandırmaya yönelik bir hamle. Merkez bankasından tek aşaması henüz kurulmamış veya hayata geçmemiş bir sistem tarafından projenin başlatılıyor olması.

Uzun lafın kısası, kullanıcı için müşteri adayı ve faydası yaratan bir “kazan-kazan” durumu ortaya çıkarıyor. Sizde Google’da “Airdrop kampanyaları” şeklinde arama yapıp çok az eforla henüz yaratılmamış Token ‘lerin sahibi olabilirsiniz. Bunu yaparken doldurmanız Gereken formlara “özel anahtar” Inizi vermekten imkb kesinlikle kaçının.

Kripto Para Airdrop nedir ” çokça sorulan bir soru umarız makalemiz sizler için orada olduğunuzu

Ayrıca orada: Token ve Coin farkı nedir?

Güncel Airdrop siteleri

Güncel Kripto para Airdrop sitelerinin özelleştirilebilir artırabiliriz. Ancak kendi araştırmalarını yapabiliyor seçeneklerinizi artırarak.