1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto piyasalar yeniden 1 trilyonu zorluyor, önemli girişler var

Kripto piyasalar yeniden 1 trilyonu zorluyor, önemli girişler var

Kripto piyasalar yeniden 1 trilyonu zorluyor, önemli girişler var
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasası, kötü bir performans gösterdiği 6 haftadan sonra 1 trilyon dolarlık sermayeyi geri kazanmayı hedefliyor.  26 Ekim’de Bitcoin’in (BTC) fiyatı haftalardır ilk kez 20.000 doların üzerine çıktığı için ve Ethereum’un (ETH) fiyatı birleşme sonrası çöküşten bu yana ilk kez 1.500 doların üzerine çıktığı için kripto para piyasasında bir canlanma oldu; bu arada, pazar bir bütün olarak 1 trilyon doları aşacak gibi görünüyor.

Kripto piyasalar yeniden 1 triyon doları aşmak üzere

Spesifik olarak, kripto para piyasasının değeri son yirmi dört saatte 66 milyar dolar artarak 25 Ekim’deki 928 milyar dolardan 994 milyar dolara yükseldi. Gerçekten de, piyasa değeri 1 trilyon doları aşmaktan sadece 6 milyar dolar uzakta, bu da yaklaşık altı hafta içinde seviyeyi yeniden yakalamaya en yakın an.  Piyasa değeri en son 14 Eylül’de psikolojik 1 trilyon dolar eşiğinin üzerindeydi.

Bitcoin, Eylül ortasından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Bitcoin’in kritik 21.000 $ bariyerine yaklaşması ve 20,649 $ seviyesinde işlem görmesi nedeniyle Eylül ortasından bu yana en yüksek seviyelerine ulaştı. 20.000 dolar seviyesinde bir kuşatma olarak başlayan şey, daha sonra gün boyunca devam etti ve tasfiyeler, yılın en büyük şort yok edilmesini sağladıktan sonra daha da tırmandı.

 

kripto piyasalar

İlginç bir şekilde, odak, kalıcı bir fiyat dibinin ortasında Bitcoin boğalarına döndüğünden, önceki 24 saat içinde 550 milyon doları tasfiye etmekten tek başına Bitcoin sorumluydu. Özellikle Finbold, önde gelen kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe’nin 19.500-19.600 dolarlık işareti “önemli direnç” olarak tanımladığını ve Bitcoin’in bu seviyede desteği konsolide etmesi durumunda olası bir kısa süreli sıkışmaya yol açabileceğini bildirdi.

Ethereum fiyatı 1.500 doların üzerine çıktı ve şu anda son 24 saatte %14’lük bir kazançla işlem görüyor. Ethereum, ağın başarılı Merge yükseltmesinin ardından ETH fiyatının önemli ölçüde düştüğü 15 Eylül’den bu yana ilk kez 1.500 dolarlık dönüm noktasına ulaştı. Diğer önemli kripto para birimleri, Dogecoin’in (DOGE) son 24 saat içinde %10.96 kazanarak 0.0662 dolardan el değiştirmesiyle önemli fiyat artışları gördü. Bir başka (DeFi) tokeni olan Cardano (ADA), gün içinde %12,92 güçlenerek 0,4063 dolardan işlem gören piyasa hissiyatını gevşeterek geçen gün çift haneli kazançlar kaydetti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: