1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto para bağımlısı olduğunuzun farkında mısınız? Tedavisi mümkün

Kripto para bağımlısı olduğunuzun farkında mısınız? Tedavisi mümkün

Kripto para bağımlısı olduğunuzun farkında mısınız? Tedavisi mümkün
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İngiltere’de kripto para ticareti bağımlısı olduğunu itiraf eden adam, tedavi için hastaneye yatmayı kabul etti.

Kripto bağımlısı olduğunuzun farkında mısınız? Tedavisi mümkün

İngiltere’de kripto bağımlılığından kurtulabilmek için hastaneye yatan adam, bağımlılığının kendisini nasıl, suçlu duruma düşürdüğünü anlattı. İsmi açıklanmayan kişi, İngiltere’de kripto trade bağımlılığı üzerine uzmanlaşmış bir hastanede tedavi altına alındı.

Jake takma ismiyle röportaj veren şahıs, kripto para ticaretinde milyonlarca pound para kaybettiğini itiraf etti. İlk Bitcoin’ini 2015 yılında aldığını ancak bağımlılık sorununun bir kaç yıl önce başladığını itiraf etti. Jake bağımlılık hikayesinin başlangıcını şöyle anlatıyor:

 

[Kripto ticareti sırasında] birikimlerimi kaybetmeye başladım. Sonra bir trade açtım ve birikimlerimin tamamını riske etmeye hazırdım.

Ama neticede o güne kadar olan kayıplarımı tek bir trade ile geri kazandım. Bu durum bende karşı konulamaz bir duygu oluşturdu.

 

Bu coşkulu duygu, gerek kişisel ve gerekse evliliğinde yaşadığı sorunlarla bir araya geldiğinde onu bir kripto ticareti bağımlısı haline getirdi.

Jake, bu sırada başka insanların milyonlarca poundluk birikimlerini kontrol ettiği bir işte çalışıyordu. Bir süre sonra müşterilerinin paralarıyla kripto ticareti yapmaya başladı. Daha fazla para koyarak daha fazla kar elde etmeyi hedefliyordu.

Jake o anları şöyle anlatıyor:

[Müşterilerin] parasını ilk aldığımda, açtığım ilk trade de hepsini kaybettim. 20 dakika içerisinde piyasa tersine döndü.

 

Jake bu olaydan sonra zimmetine para geçirme suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Ancak ailesinin yardımıyla kaybettiği 1.5 milyon sterlini geri ödemeyi başardı. Ve şimdi tedavi görmek üzere hastaneye yatmış durumda.

Kripto para ticaretine ciddi şekilde bağımlı olan kişilerin sayısı hakkında istatistik yok. Ancak İskoçya Peebles’daki Castle Craig hastanesindeki Bitcoin bağımlılığı kliniğinin baş danışmanı Tony Marini, İskoçya’da artan sayıda bağımlı birey gördüklerini söyledi. Son birkaç yılda klinik, kripto para birimi bağımlılığı nedeniyle 100’den fazla kişiyi tedavi etti.

Kripto para ticareti son yıllarda, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızda yayılıyor ve yaygınlaşıyor. Birikimlerini kaybedenler, ev-araba satıp yatıranlar, kredi çekenler…

Siz de kendinizi borsa ekranına bakmaktan alı koyamıyor musunuz? Kaybettiklerinizi çıkarmak için sürekli daha fazlasını mı yatırıyorsunuz? Ya da servetinize servet kattınız ama daha fazlasını mı istiyorsunuz?

Aman dikkat! Sanırım yakında kripto borsaların girişi sayfalarına “Dikkat bağımlılık yapar” ibaresi konmaya başlanırsa hiç şaşırmamak gerek.

 

 

Canlı BTC fiyatı: $ 27,046.25

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Etiketler: