fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Güncel kripto para teknik analizi, canlı göstergeler ve pariteler

Güncel kripto para teknik analizi, canlı göstergeler ve pariteler

Güncel kripto para teknik analizi, canlı göstergeler ve pariteler
0
“koinmedya_mxc”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Güncel kripto para teknik analizi, önemli göstergeler ve pariteler için haberimizin içeriğine göz atabilirsiniz.


Güncel kripto para teknik analizi

Bitcoin ile birlikte tüm kripto para piyasaları son 24 saat içinde büyük bir düşüş yaşadı. Bu da toplam piyasa değerinde yaklaşık 23 milyar dolarlık kayba neden oldu.

Bitcoin, 12.000$‘dan reddedildikten sonra 700$ kaybetti. Ethereum ise %15’lik bir rallinin ardından dalış yaptı ve şu an itibariyle %8 oranında değer kaybetmeye devam ediyor.

Polkadot ise, Chainlink’in %10’lık kaybını fırsata çevirerek ilk 5 kripto para biriminin arasına girdi. 

Kripto paraların çoğu keskin bir şekilde geri çekildiği için, son 24 saat içinde 23 milyar dolardan fazla fon yok oldu.

“koinmedya_biswap”

 Bitcoin %5 düşüyor!

1 Eylül’de Bitcoin, 12.000$ direncini aşmak için etkileyici bir girişimde bulundu. Ancak, ayılar bunun gerçekleşmesine izin vermedi ve BTC’nin fiyatı, en son BTC analizimizde de öngörüldüğü gibi ciddi bir reddedilme ile karşı karşıya kaldı.

İlk düşüş varlığı 11.800 dolara çekerken, durum giderek kötüleşti. Ve BTC, günün en düşük seviyesi olarak 11.160 doları gördü. (Binance’de)

En büyük kripto para birimi, yerel bir dip yaptıktan sonra sıçradı ve 11.300 doların üzerine çıktı. Fakat yine de bu, hala %5’lik bir fiyat düşüşünü temsil ediyor.

Teknik açıdan, Bitcoin, yeni bir düşüş durumunda ilk destek hattı olarak 11.100$’a ve 11.000$’lık psikolojik seviyeyi test edebilir. Öte yandan, varlık son yükseliş trendine geri dönmeyi başarırsa, 11.450$ ve 11.600$’lık direnç seviyelerini aşmak zorunda kalacak.

“koinmedya_biswap”

Kripto para piyasaları kan banyosunda - Düşüş ne zaman sona erecek? BTCUSD – Kaynak: TradingView

Genel olarak kripto para piyasaları keskin bir fiyat düşüşü yaşadığında, topluluk olası nedenler üzerine spekülasyon yapar.

Bu kez ise; bu fiyat hareketlerini, yetkilililerin dev dijital varlık borsası Bithumb’ın genel merkezine baskın düzenlediğine dair Güney Kore’den gelen haberlerle ilişkilendirdiler.

Bu arada BTC ve altın arasındaki artan korelasyonun devam ettiğini de belirtelim. Ancak her iki varlık, hisse senedi piyasaları ile negatif korelasyon gösteriyor.

Şöyle ki; altın son 24 saatte gün içi en yüksek seviyesi olan 1.975$/ons’dan 1.930$’a düştü. Aynı zamanda Nasdaq, %1’lik kazanım elde ederken; S&P 500’ü günü %1.5 ile ve Dow Jones ise %1.6’lik artışla kapattı.

Altcoinler kan kaybetti, piyasalar 23 milyar dolar kaybetti

Altcoin pazarı kırmızıya büründü. Son 2 yılın en yüksek seviyesi olarak yaklaşık 490$’a ulaşan Ethereum %8,5 oranında değer kaybederek 435$’a düştü.

kripto para teknik analiz Güncel kripto para teknik analizi, canlı göstergeler ve pariteler

Ripple da benzer bir fiyat düşüşü (%8,6) ile, yerini Tether USDT’ye bırakmak zorunda kaldı. USDT bir kez daha, piyasa değerine göre üçüncü en büyük dijital varlık olarak avantaj elde etti. 

Polkadot ve Chainlink arasında benzer bir değişim gerçekleşti. %4 düşüş yapmasına rağmen, DOT ilk 5’te yer alan LINK’in (-%10) konumunu aldı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

“koinmedya_biswap”