1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin’in $50K’yı aşacağı 10 gün önce belliydi! Nasıl?

Bitcoin’in $50K’yı aşacağı 10 gün önce belliydi! Nasıl?

Bitcoin’in $50K’yı aşacağı 10 gün önce belliydi! Nasıl?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin Ekim ayına (2021’in son çeyreğine) mükemmel bir giriş yaptı ve 50 bin dolarlık psikolojik direnç hattını da aşmayı başardı. Bitcoin’de bu hamlenin geleceği 10 gün öncesinden belliydi!


Bitcoin’in $50K’yı aşacağı 10 gün önce belliydi! Nasıl?

Eylül ayını 44 bin dolar bandında kapatan BTC/USD paritesi, yazının kaleme alındığı saatte 51,600 dolardan işlem görüyor. Eylül ayının ortalarından beri büyük hesapların Bitcoin alımına şahit oluyorduk. Koinmeya.com adresinden siz değerli okuyucularımıza toplu Bitcoin alımında bulunan işletmeleri ve kurumları yer yer duyurmaya çalıştık. Örneğin Robinhood, El Salvador, MicroStrategy ve SBI Holding Eylül ayı içerisinde Bitcoin alımı yapan önemli adreslerden bazılarıydı.

25 Eylül’de 100 ile 10,000 Bitcoin’e sahip olan adreslerde yoğun bir alım gözlendi. 10 gün önce bu hesaplar 70,000 adet Bitcoin satın aldı! Aşağıdaki grafikte Santiment’in konuyla ilgili analizini görüyoruz.

Bitcoin'in $50K'yı aşacağı Bitcoin'in $50K'yı aşacağı 10 gün önce belliydi! Nasıl?

Lütfen Bkz: Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

25 Eylül’de Bitcoin 41-42 bin dolar bandında işlem görüyordu. Bu tarihte Bitcoin alan balinalar, Bitcoin başına yaklaşık 10 bin dolar kâr elde ettiler.

Bitcoin'in $50K'yı aşacağı Bitcoin'in $50K'yı aşacağı 10 gün önce belliydi! Nasıl?

CoinGap raporu da Santiment’in analizini farklı açıdan destekliyor. CoinGape ise aynı tarihlerde borsalardan soğuk cüzdanlara yoğun bir Bitcoin transferinin yaşandığını belirtmişti. Bu sayede piyasadaki Bitcoin arzı oldukça azaldı.

Bitcoin’lerin yoğun biçimde soğuk cüzdanlara aktarılması Bitcoin yatırımcılarının uzun pozisyon aldıkları şeklinde yorumlanabilir.

Glassnode’nin uzun vadeli Bitcoin miktarındaki değişimler konusunda yaptığı analizi de siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istiyoruz. Aşağıda Glassnode kurucusunun paylaşımını görüyoruz.

Geçtiğimiz 7 ay boyunca yaklaşık 180 bin adet yeni Bitcoin kazıldı. Uzun vadeli tutulan Bitcoin miktarı ise 2.35 milyon adet arttı. Yani piyasaya sürülen Bitcoin’lerin 13 katı daha fazla alım gerçekleşmiş.

Hayat balinalara güzel!

Kaynak