Loading...
btc
BTC
-0.17%
Bitcoin
67.198,50 USDT
eth
ETH
-0.1%
Ethereum
3.493,97 USDT
bch
BCH
-0.43%
Bitcoin Cash
444,18 USDT
xrp
XRP
-0.18%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-0.45%
Litecoin
76,96 USDT
bnb
BNB
-0.38%
Binance Coin
600,18 USDT
sol
SOL
-0.66%
Solana
148,31 USDT
avax
AVAX
-0.72%
Avalanche
31,32 USDT
ada
ADA
-0.28%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-0.5%
Poladot
6,35 USDT
doge
DOGE
-0.69%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-1.07%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto para şirketlerinden 2 endişe verici haber

Kaliforniya'da çalışan bir mühendis, Bitcoin borsası QuadrigaCX yüzünden tüm hayatı boyunca biriktirdiği 420.000 dolarlık tüm birikimini kaybetti.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ve dijital varlık şirketlerinden biri iflas başvurusu yaparken, biri de para çekimlerini askıya aldığını duyurdu. Bu tür gelişmelere genellikle fiyatlara da satış baskısı yapmakla biliniyor.


Kripto para şirketlerinden 2 endişe verici haber

Zor duruma düşen kripto koruma fonu yönetici şirketi Three Arrows Capital (3AC), Bölüm 15 iflas başvurusunda bulunurken, Voyager Digital alım satım, para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı.

Bloomberg’de yer alan habere göre, Singapur merkezli kripto koruma fonu şirketi 3AC’nin üç temsilcisi 1 Temmuz’da New York’ta iflas dilekçesi verdi. 3AC’nin tasfiyesi, 29 Haziran’da bir Britanya Virjin Adaları mahkemesi tarafından emredildi. Bu iflas olayının kripto para sektörüne büyük bir etkisi olması bekleniyor. Özellikle de sektörün zaten son günlerde kripto kışı yaşadığı düşünülürse.

Bloomberg, bu süreçte Three Arrows Capital’i (3AC) hukuk şirketi Latham & Watkins’in temsil edeceği bilgisini verdi.

İlgili – Bitcoin fiyatında 20,000 doların altında yeni destekler: Güncel BTC teknik analizi

Voyager Digital işlemleri durdurdu

Dikkat!!! NEM (XEM) iflas etmek üzere

Bu arada 3AC’den kaynaklanan borçlardan dolayı kripto broker kuruluşu Voyager Digital de ticareti ve para çekme işlemlerini durduran şirketler listesine katıldı.

Şirket, 1 Temmuz günü tüm ticaret, para yatırma ve para çekme işlemlerini durdurduğu yönünde bir duyuru yaptı. Voyager CEO’su Stephen Ehrlich bu yeni gelişme ile ilgili şöyle diyor:

“Bu son derece zor bir karardı, ancak mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında bunun doğru karar olduğuna inanıyoruz. Yine de bu zor durumdan çıkmak için çeşitli ilgili taraflarla stratejik alternatifleri keşfetmeye devam edeceğiz. Voyager, Britanya Virjin Adaları’ndaki mahkeme emriyle tasfiye süreci de dahil olmak üzere, 3AC’den fon kurtarmak için mevcut tüm çareleri aktif olarak denemeye devam ediyor.”

İlgili – Kripto topluluğunun Temmuz sonu sürpriz Ethereum fiyat tahmini

Voyager Digital, yakın bir zamanda yaptığı açıklamada, Three Arrows ile bağlantılı 500 milyon dolarlık bir fonu olduğunu bildirmişti. Voyager geçen ay yaptığı açıklamada, 3AC riskinin bir kısmını hafifletmek için 200 milyon dolar nakit ve USDC, Alameda ile ise 15.000 BTC kredisini içeren bir kredi anlaşması yaptığını duyurmuştu.

Ancak öyle görünüyor ki tüm bunlara rağmen kripto kışı derinleşiyor. Kripto para piyasası toplam değeri de 900 milyon doların altına geriledi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.